Σκόραρε ο Μπακασέτας, αποκλείστηκε η Τραμπζονσπορ - Στον τελικό η Καϊσερίσπορ του Κολοβέτσιου
1 SHARE

«Βόμβα» μεγατόνων στα ημιτελικά του Κυπέλλου Τουρκίας.

Η Καϊσερίσπορ του Δημήτρη Κολοβέτσιου (έμεινε στον πάγκο), που τερμάτισε στη 15η θέση της τουρκικής Superlig, νίκησε την πρωταθλήτρια Τραμπζονσπόρ των Τάσου Μπακασέτα και Μανώλη Σιώπη (εκτός αποστολής) με 4-2 στο «Kadir Has Stadium» σημειώνοντας δύο γκολ στις καθυστερήσεις κι ανατρέποντας το σε βάρος της 1-0 του πρώτου αγώνα έκλεισε θέση για τον τελικό της 26ης Μαΐου.

Εκεί, όπου θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Σίβασπορ-Αλάνιασπορ (11/5 η ρεβάνς), με τους γηπεδούχους να έχουν προβάδισμα μετά την εκτός έδρας νίκη τους (2-1) στον πρώτο ημιτελικό.

Το παιχνίδι είχε συγκλονιστική εξέλιξη, με την Τραμπζονσπόρ να παίρνει το προβάδισμα μόλις στο 3’ με πέναλτι του Ενουακαέμε, ισχυροποιώντας κι άλλο τη θέση της για την πρόκριση.

Η Καϊσερίσπορ κατάφερε να ανατρέψει τα δεδομένα και με τα τέρματα των Μπασάν (48’) και Χοσεϊνί (59’) πήρε «κεφάλι» στο σκορ. Ο Τάσος Μπακασέτας ισοφάρισε στο 82’ σε 2-2 κι έδειξε να δίνει την πρόκριση στην ομάδα του, όμως οι γηπεδούχοι είχαν αντίθετη άποψη.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τιάμ με πέναλτι και στο 90+6’ ο Μπασάν -με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του- χάρισαν μία απίστευτη πρόκριση στην ομάδα τους, στερώντας την ευκαιρία απ’ την Τραμπζονσπόρ να κυνηγήσει το νταμπλ..

Πιερρακάκης: Στο κινητό μας από 27 Ιουλίου η ταυτότητα και το δίπλωμα οδήγησης
Γ’ Εθνική: Σε ομάδα έκπληξη ο Πασχάλης Μελισσάς
Gov.gr: Όφελος 1 ευρώ για κάθε επίσκεψη στην πλατφόρμα - 1,3 δισ. ευρώ σε βάθος 5ετίας
Ηρόδοτος: Δύσκολα θα συνεχίσει ο Βασίλης Βούζας

DPG Network

Καβάλα: Το μαρτυρικό τέλος της φαρμακοποιού - Της έδειξε τα μπράτσα του και την σκότωσε

Πάτρα: Τα νέα στοιχεία στη δικογραφία για τη δολοφονία της Τζωρτζίνας - Τι έδειξε το τεστ πατρότητας

Ρούλα Πισπιρίγκου: «Θεωρεί ότι έχει ήδη καταδικαστεί» - Τι λέει ο δικηγόρος της για τη νέα κατάθεση

Super Κική: Έπαθε κρίση πανικού – Η ανάρτησή της στο Instagram

Τραγωδία στο Ρέθυμνο: Φρικτό τροχαίο με έναν νεκρό και 4 τραυματίες - Σκληρές εικόνες