Serie A: Στο 90+9’ έμεινε «ζωντανή» η Κάλιαρι! (Video+Photos)

Serie A: Αγκαλιά με τη σωτηρία έμοιαζε να είναι η Σαλερνιτάνα αλλά η Κάλιαρι ισοφάρισε σε 1-1 στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων μένοντας «ζωντανή» στην κατηγορία!

Απίστευτο ντέρμπι παραμονής ανάμεσα στη Σαλερνιτάνα και την Κάλιαρι. Οι δύο ομάδες θα καθόριζαν τα πάντα αναφορικά με τις ίδιες, όσο και τις υπόλοιπες ενδιαφερόμενες. Το τελικό 1-1 ήρθε με εκπληκτικό τρόπο και αφήνει όλα τα σενάρια ανοιχτά για τις δύο τελευταίες αγωνιστικές.

Οι γηπεδούχοι που είναι σε εξαιρετική περίοδο, φιλοξένησαν την ομάδα του Μπάμπη Λυκογιάννη. Ο Έλληνας μπακ ήταν βασικός και αγωνίστηκε σε όλη την αναμέτρηση με την ομάδα της Σαρδηνίας.

Η Σαλερνιτάνα κατάφερε να μπει μπροστά στο σκορ στο 68’. Οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Βέρντι. Ένα γκολ που έδινε μισή παραμονή στην Κάλιαρι και με το ένα πόδι στον υποβιβασμό την Κάλιαρι.

Όμως οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη. Στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Αλτάρε ήταν αυτός που διαμόρφωσε το 1-1, κρατώντας ακέραιες τις ελπίδες της ομάδας του για παραμονή.

Ο Φρανκ Ριμπερί ήταν στον πάγκο της Σαλερνιτάνα και αποβλήθηκε στο 74ο λεπτό απ’ το διαιτητή. Ενδεικτικό της έντασης και του πάθους που υπήρχε στο ματς.

Η Σαλερνιτάνα έχει πλέον 30 βαθμούς και είναι στο +1 απ’ την επικίνδυνη ζώνη. Εκεί βρίσκεται η Κάλιαρι με 29, ενώ ακολουθούν Τζένοα με 28 και Βενέτσια με 25. Με δύο αγωνιστικές να απομένουν, όλα τα ενδεχόμενα είναι ανοιχτά!

Λίβερπουλ: Θέλει Σλοτ στη θέση του Κλοπ ο Φαν Ντάικ
Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ