Serie A: Νίκη Ευρώπης στο τελευταίο λεπτό της ματσάρας για τη Λάτσιο! (Video)

Serie A: Εκπληκτικό παιχνίδι στο Σπέτσια-Λάτσιο, με τους γηπεδούχους να προηγούνται τρεις φορές και τους φιλοξενούμενους να νικούν τελικά με γκολ στο 90’ (4-3)!

Εκπληκτική νίκη για τη Λάτσιο στην έδρα της Σπέτσια. Οι γηπεδούχοι ήθελαν να πάρουν νίκη που θα τους «καθαρίσει» την παραμονή τους, αλλά οι Ρωμαίοι «παλεύουν» για την Ευρώπη. Και κατάφεραν να πάρουν σπουδαία νίκη μετά από εκπληκτικό παιχνίδι!

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Αμιάν στο 9ο λεπτό. Η Λάτσιο ισοφάρισε στο 33’, όταν κέρδισε πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Ιμόμπιλε. Δύο λεπτά μετά, ο Αγουδέλο έκανε το 2-1 που ήταν κι αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Οι φιλοξενούμενοι με αυτογκόλ του Προβεδέλ έκαναν το 2-2 στο 54’, αλλά η Σπέτσια πήρε τρίτη φορά προβάδισμα στο 56’ με τον Χριστόφ. Ο Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς ισοφάρισε και πάλι για τη Λάτσιο, διαμορφώνοντας το 3-3 στο 64’.

Οι προσπάθειες της ομάδας του Σάρι, έφεραν το πρώτο και καθοριστικό προβάδισμα στο 90ο λεπτό. Ο Ατσέρμπι ήταν αυτός που έκανε το 3-4, χαρίζοντας σπουδαία νίκη στην ομάδα του.

Έτσι η Λάτσιο ανέβηκε στους 59 βαθμούς και είναι πλέον 5η προσπερνώντας τη Ρόμα. Η Σπέτσια έμεινε στους 33 και δύσκολα θα κινδυνεύσει.