Serie A: Νίκη-παραμονή για Σπέτσια!

Serie A: Ένα γκολ στις καθυστερήσεις έδωσε τη νίκη στη Σπέτσια με 1-0 επί της Βενέτσια και ουσιαστικά τη διατηρεί στην κατηγορία.

Έχουν απομείνει μόλις επτά ματς για το τέλος του Καμπιονάτο. Έτσι η 31η αγωνιστική ήταν κρίσιμη για Σπέτσια και Βενέτσια. Η πρώτη ήθελε να μην έχει άγχος για τη συνέχεια και η ομάδα της Βενετίας να πάρει… ανάσα. Τελικά οι γηπεδούχοι χαμογέλασαν επικρατώντας 1-0 και ουσιαστικά εξασφάλισαν την παραμονή.

Το ματς όδευε προς την λευκή ισοπαλία, αλλά ο Γκιάσι ήταν αυτός που είχε διαφορετικά σχέδια. Ο παίκτης της Σπέτσια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων του ματς, χαρίζοντας τη σπουδαία νίκη στην ομάδα του.

Με αυτή οι γηπεδούχοι έφτασαν τους 32 βαθμούς και απέχουν πλέον 10 απ’ την επικίνδυνη ζώνη. Δηλαδή απ’ την 18η θέση όπου βρίσκεται η Βενέτσια με 22.

Premier League: Με «τριάρα» συνεχίζει πρώτη η Άρσεναλ, νίκη «ανάσα» για τη Νότιγχαμ
Γιάννης Αντετοκούνμπο: «Ακόμα δεν μπορώ να τρέξω! Θα μου πάρει καιρό στο επίπεδο που θέλω»
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Τα δεδομένα για Μαρτίνες και Τίλεμανς ενόψει της ρεβάνς
Η τραγωδία της Superga που διέλυσε τη μεγάλη Τορίνο (videos+photos)