Nations League: Σώθηκε στα πέναλτι το Καζακστάν - Υποβιβασμός για την Μολδαβία του Ρέαμπτσιουκ

Η Μολδαβία έστειλε το παιχνίδι στα πέναλτι (επικράτησε 1-0 στην κανονική διάρκεια και στην παράταση) αλλά εκεί το Καζακστάν ήταν ψύχραιμο και επικράτησε 5-4 μένοντας στην τρίτη κατηγορία του Nations League

Στην αντίπερα όχθη η χώρα του παίκτη του Ολυμπιακού Όλεγκ Ρέαμπτσιουκ (αγωνίστηκε και τα 120 λεπτά του αγώνα) υποβιβάστηκε στην τέταρτη κατηγορία. Οι Μολδαβοί προηγήθηκαν στο 13′ με ένα πολύ όμορφο τέρμα του Αρμάς και διατήρησαν το προβάδισμα τους στέλνοντας το ματς στα πέναλτι.

Όμως εκεί δεν ήταν ψύχραιμοι με αποτέλεσμα να το εκμεταλλευτούν οι παίκτες του Καζακστάν και να πετύχουν τελικά το στόχο τους που δεν ήταν άλλος από την παραμονή στην τρίτη κατηγορία.

Πλέον στους νέους ομίλους το Καζακστάν θα κοντραριστεί με το Αζερμπαϊτζάν, την Λευκορωσία και την Σλοβακία, ενώ η ομάδα του Όλεγκ Ρέαμπτσιουκ θα αντιμετωπίσει το Λιχτενστάιν, την Ανδόρα και την Λετονία.

Δείτε όσα συνέβησαν

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Νάτοι, νάτοι οι Πρωταθλητές» - Η ατμόσφαιρα στην «OPAP Arena» κι η αποθέωση
Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι: Εκτός Χουάντσο και Μπάλντγουιν
Volley League: Μία αγωνιστική κεκλεισμένων των θυρών στον Ολυμπιακό από τη ΔΕΑΒ