Live Chat Πορτογαλία-Τουρκία 3-1 (Τελικό)

Τη δική τους μάχη για τα Playoffs των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου δίνουν Πορτογαλία και Τουρκία - Λεπτό προς λεπτό η μάχη από το Live Chat του Onsports

Στον τελευταίο αγώνα της φάσης του προκριματικού ομίλου έχασε εντός έδρας με ανατροπή στο σκορ 1-2 από τη Σερβία. Προηγήθηκε 1-0 στο 2’, όμως στο 33’ ισοφαρίστηκε 1-1. Στο 90’ δέχθηκε το τέρμα που την έστειλε στη διαδικασία των μπαράζ πρόκρισης στο Μουντιάλ. Από το 2002 και μετά δίνει συνέχεια το παρών σε τελική φάση Παγκοσμίου Κυπέλλου. Η καλύτερή της θέση ήταν το 2006 όταν και τερμάτισε 4η.

Με 21 πόντους και 6 νίκες σε 10 ματς (6-3-1) τερμάτισε στη δεύτερη θέση του προκριματικού ομίλου, στο -2 πίσω από την πρωτοπόρο Ολλανδία. Αξίζει να τονιστεί πως μετά από την… περιπέτειά της στο περσινό Euro, στα 7 παιχνίδι που ακολούθησαν ο απολογισμός της είναι 4 νίκες, 2 «Χ» και μόλις μία ήττα. Εχει να βρεθεί σε τελική φάση Παγκοσμίου Κυπέλλου από το 2002 και τα γήπεδα της Ν. Κορέας και της Ιαπωνίας, όπου τερμάτισε στην 3η θέση.

Δείτε λεπτό προς λεπτό τη μάχη μέσα από το Live Chat του Onsports

Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)