La Liga: «Διπλό» στη Μαγιόρκα για την Βαλένθια (Photos)

La Liga: Ένα γκολ στο 4ο λεπτό έφτανε για τη Βαλένθια, προκειμένου να φύγει νικήτρια απ’ την έδρα της Μαγιόρκα (1-0).

Οι θέσεις της Ευρώπης μοιάζουν μακριά για την Βαλένθια, αλλά οι «νυχτερίδες» δε σταματούν να προσπαθούν. Για την 26η αγωνιστική ταξίδεψαν στη Μαγιόρκα και κατόρθωσαν να επικρατήσουν 1-0 της τοπικής ομάδας. Μειώνοντας στους 6 την απόσταση απ’ την 6η θέση.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση, σημειώθηκε ιδιαίτερα νωρίς. Μόλις στο 4ο λεπτό για την ακρίβεια, ο Γκάμπριελ Παουλίστα έκανε το 0-1. Σκορ που δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του ματς.

Το μόνο που διαφοροποιήθηκε ήταν οι αριθμητικές ισορροπίες στις καθυστερήσεις. Ο Μορίμπα Ιλάις που πέρασε στο ματς στο 58’, αντίκρισε την πρώτη κίτρινη στο 88’ και τη δεύτερη στο 90+2’, αφήνοντας τη Βαλένθια με παίκτη λιγότερο για λίγα λεπτά.

Η νίκη αυτή στέλνει τις «νυχτερίδες» στους 33 βαθμούς και την 9η θέση, ενώ η Μαγιόρκα έμεινε στους 26 και είναι στο +6 απ’ την επικίνδυνη ζώνη.

Πόλο: Διπλή πρόκριση για τον Υδραϊκό
Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!