Serie A: Νικολάου και Βέρντε καταδίκασαν την Σαλερνιτάνα

Η Σπέτσια πήρε ισοπαλία 2-2 στην έδρα της Σαλερνιτάνα.

Η Σαλερνιτάνα «καιγόταν» για το «τρίποντο» απεναντι στην Σπέτσια, προκειμένου να αποκτήσει κάποιες ελπίδες για να κυνηγήσει το θαύμα της παραμονής, ωστόσο, αν και προηγήθηκε δύο φορές δεν μπόρεσε να νικήσει στην έδρα της.

Το τελικό 2-2 «σφράγισε» τις προσπάθειες των 22 παικτών στο ματς με το οποίο έπεσε η «αυλαία» της 24ης αγωνιστικής της Serie Α, σε αγώνα που τα είχε όλα στο πρώτο 45λεπτο.

Ο Βέρντι έδωσε δύο φορές προβάδισμα στους γηπεδούχους, ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι «απάντησαν» ισάριθμες, τη δεύτερη με τον πρώην παίκτη της ΑΕΚ Ντανιέλε Βέρντε και πήραν ένα βαθμό που τους εδραιώνει ακόμη περισσότερο στα μεγάλα σαλόνια του ιταλικού ποδοσφαίρου. Βασικός σε όλο το 90λεπτο με την φανέλα της Σπέτσια ήταν ο Δημήτρης Νικολάου.

Ρόμα-Τζένοα            0-0

Ίντερ-Μίλαν            1-2

(38΄ Πέρισιτς - 75΄,78΄ Ζιρού)

Φιορεντίνα-Λάτσιο      0-3

(52΄ Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, 70΄ Ιμόμπιλε, 81΄αυτ. Μπιράγκι)

Αταλάντα-Κάλιαρι       1-2

(64' Παλομίνο-50', 68' Περέιρο)

Μπολόνια-Έμπολι        0-0

Σαμπντόρια-Σασουόλο    4-0

(5' Καπούτο, 7' Σένσι, 63' Κόντι, 90'+ πεν. Καντρέβα)

Σαλερνιτάνα-Σπέτσια    2-2

(3΄,16΄ Βέρντι - 12΄ Μανάϊ, 30΄πεν. Βέρντε)

* Η Σαλερνιτάνα έχει -1 βαθμό.

Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 2 της σειράς των playoffs της Euroleague
Δ. Γιαννακόπουλος: Επέστρεψε στο ΟΑΚΑ και γνώρισε την αποθέωση!
Επίσημη η παραμονή του Τσάβι στην Μπαρτσελόνα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Νάτοι, νάτοι οι Πρωταθλητές» - Η ατμόσφαιρα στην «OPAP Arena» κι η αποθέωση