Serie A: Ουντινέζε νικήτρια σε ένα ματς που άξιζαν οι καθυστερήσεις

Serie A: Μέχρι το 90’ όλα μηδέν, στις καθυστερήσεις μία αποβολή και δύο γκολ έδωσαν τη νίκη στην Ουντινέζε με 2-0 επί της Τορίνο.

Η επικράτηση της Κάλιαρι στο Μπέργκαμο, είχε αρχίσει να αγχώνει την Ουντινέζε. Η οποία έπρεπε να νικήσει την Τορίνο για να συνεχίσει να αισθάνεται ασφάλεια. Σε ένα ματς νευρικό και χωρίς ιδιαίτερο ρυθμό, το 0-0 έμενε μέχρι τις καθυστερήσεις. Εκεί ήρθε η… έκρηξη.

Μία αποβολή για τους φιλοξενούμενους και δύο γκολ (το ένα με πέναλτι) για την Ουντινέζε, έδωσαν τη νίκη στους γηπεδούχους. Η οποία αποκτά ξεχωριστή αξία με τον τρόπο που ήρθε.

Στο 90+3’ ο Μαντραγκόρα ήταν αυτός που αντίκρισε για δεύτερη φορά την κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε. Απ’ το φάουλ, ο Μολίνα με απ’ ευθείας εκτέλεση έκανε το 1-0 δίνοντας το έναυσμα για πανηγύρισα!

Στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Πουσέτο κέρδισε πέναλτι και ο ίδιος ανέλαβε την εκτέλεση, νικώντας τον Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς για το 2-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

H Ουντινέζε έφτασε τους 27 βαθμούς και είναι 14η, ενώ η Τορίνο έμεινε στους 32 και τη 10η θέση.