Serie A: Και στο τέλος νικά η Ίντερ! (Video+Photos)

Serie A: Βρέθηκε να χάνει στην έδρα της απ’ τη Βενέτσια, αλλά με γκολ στο 90’ η Ίντερ πήρε τη νίκη!

Πήρε το Super Cup σκοράροντας στο τελευταίο λεπτό της παράτασης κόντρα στη Γιουβέντους. Προκρίθηκε στους «8» του Κυπέλλου Ιταλίας αφού χρειάστηκε να ισοφαρίσει την Έμπολι στις καθυστερήσεις. Τώρα, ήρθε η ώρα να το κάνει και στο Πρωτάθλημα η Ίντερ.

Η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι υποτίμησε τη Βενέτσια όπως φάνηκε, βρέθηκε να χάνει και τελικά πήρε μια σπουδαία νίκη έτσι όπως ήρθε το αποτέλεσμα, με γκολ του Τζέκο στο 90’!

Η ομάδα της Βενετίας ήταν αυτή που ξάφνιασε, πετυχαίνοντας το 0-1 με τον Ανρί στο 19’. Η Ίντερ πίεσε αμέσως μετά και βρήκε την ισοφάριση με τέρμα του Μπαρέλα στο 40ο λεπτό.

Στο δεύτερο μέρος, η Ίντερ πίεσε, αλλά δεν μπορούσε να φτάσει στο γκολ που θα της έδινε το προβάδισμα. Τα λεπτά περνούσαν, το άγχος μεγάλωνε στο «Τζουζέπε Μεάτσα», μέχρι να μπούμε στο 90ο λεπτό.

Τότε, ο Τζέκο ήταν αυτός που λύτρωσε τους «νερατζούρι». Κάνοντας το 2-1 για την Ίντερ και δίνοντας τρεις σημαντικούς βαθμούς στην ομάδα του, η οποία προερχόταν από την ισοπαλία στο Μπέργκαμο με την Αταλάντα.

Έτσι, η Ίντερ έφτασε τους 53 βαθμούς και είναι στο +5 από τη δεύτερη Μίλαν και στο +7 από την 3η Νάπολι, με τις τρεις ομάδες να έχουν από 23 ματς. Η Βενέτσια έμεινε στους 18 βαθμούς και απέχει 2 απ’ την επικίνδυνη ζώνη.

Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)