Serie A: Ανατροπή και νίκη για Βερόνα

Serie A: Η Ελλάς Βερόνα βρέθηκε να χάνει, αλλά αντέδρασε και επικράτησε 2-1 της Μπολόνια.

Με την αναμέτρηση της Ελλάς Βερόνα κόντρα στην Μπολόνια, άνοιξε η αυλαία της 23ης αγωνιστικής στο Καμπιονάτο. Οι γηπεδούχοι κατόρθωσαν με δυσκολία να πάρουν τη νίκη, επικρατώντας 2-1, κάνοντας ανατροπή στο σκορ.

Στο «Μπεντεγκόντι» οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πέτυχαν πρώτοι γκολ. O Ορσολίνι στο 14ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στην Μπολόνια.

Ο Καπράρι ήταν αυτός που ισοφάρισε για τους «Έλληνες» στο 38’. Με το 1-1 να οδηγεί τις δύο ομάδες στην ανάπαυλα των ημιχρόνων.

Το γκολ που έκρινε το νικητή, ήρθε στο 85’. Ο Κάλινιτς ήταν αυτός που έκανε το 2-1, ολοκλήρωσε την ανατροπή για τη Βερόνα και ταυτόχρονα χάρισε τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του.

Έτσι, η Ελλάς Βερόνα έφτασε τους 33 βαθμούς με την Μπολόνια να μένει στους 27.

Σαλερνιτάνα   10 -21αγ.

Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή