Coppa Italia: Άνετα η Αταλάντα στα προημιτελικά

Coppa Italia: Εύκολο εμπόδιο αποδείχθηκε η Βενέτσια για την Αταλάντα, με την αντίπαλο του Ολυμπιακού να προκρίνεται με 2-0 στους «8».

Την περασμένη σεζόν έφτασε στον τελικό. Φέτος θέλει κάτι παραπάνω. Θέλει να φτάσει στην κατάκτηση του Coppa Italia. Η Αταλάντα έδειξε πως δεν αστειεύεται στο θεσμό, φτάνοντας στα προημιτελικά χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα.

Η Βενέτσια (ομάδα Serie A) αποδείχθηκε… χαμηλό εμπόδιο για την προσεχή αντίπαλο του Ολυμπιακού στο Europa League. Οι παίκτες του Γκασπερίνι πέτυχαν ένα γκολ στην αρχή κι ένα στο τέλος του ματς για να διαμορφωθεί το τελικό 2-0.

Ο Μουριέλ στο 12ο λεπτό ήταν αυτός που έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του Μπέργκαμο. Από εκεί και πέρα η Αταλάντα δεν δυσκολευόταν να κρατά το προβάδισμά της, αλλά δεν μπορούσε να «καθαρίσει» την πρόκριση.

Τελικά το έκανε λίγο πριν το τέλος του ματς. Στο 88ο λεπτό, ο Μέλιε ήταν αυτός που σημείωσε το 2ο γκολ των γηπεδούχων, με τον Δανό να διαμορφώνει το τελικό 2-0.

Έτσι, η Αταλάντα πήρε το πρώτο εισιτήριο για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας. Οι υπόλοιποι αγώνες των «16» είναι: Νάπολι-Φιορεντίνα, Μίλαν-Τζένοα, Λάτσιο-Ουντινέζε, Γιουβέντους-Σαμπντόρια, Σασουόλο-Κάλιαρι, Ίντερ-Έμπολι, Ρόμα-Λέτσε.

Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή
Παναθηναϊκός AKTOR: "Πληγώθηκε" από τα λάθη του και από τους διαιτητές και break η Μακάμπι