Ligue 1: Ασταμάτητη η Μπρεστ, νίκησε μέσα στη Μαρσέιγ! (Photos)

Ligue 1: Την έκτη σερί νίκη της πήρε η Μπρεστ που επικράτησε με ανατροπή στην έδρα της Μαρσέιγ με 2-1!

Τις έξι νίκες στο Πρωτάθλημα Γαλλίας έφτασε η Μπρεστ. Η οποία έχει σερί έξι νικών, όντας η μακράν πιο φορμαρισμένη ομάδα στη χώρα τις τελευταίες εβδομάδες! Για τη 17η αγωνιστική, μάλιστα, είχε δύσκολο έργο στην έδρα της Μαρσέιγ. Κατόρθωσε με ανατροπή να επικρατήσει με 2-1!

Οι Μασσαλοί ήταν αυτοί που μπήκαν μπροστά στο σκορ. Ο Ζέρσον στο 29’ έκανε το 1-0, αποτέλεσμα που έστειλε τις δύο ομάδες στην ανάπαυλα του ημιχρόνου. Με το δεύτερο μέρος, να ανήκει στους φιλοξενούμενους.

Η Μπρεστ ισοφάρισε με πέναλτι του Φεβρ στο 53’ για το 1-1. Κατόρθωσε να πάρει και προβάδισμα στο 70ο λεπτό, με τον Ονορά αυτή τη φορά να είναι στο σκόρερ.

Μέχρι το τέλος της αναμέτρησης δεν άλλαξε τίποτα και η Μπρεστ πήρε σπουδαία νίκη, την έκτη σερί στο Πρωτάθλημα. Φτάνοντας τους 24 βαθμούς και ανεβαίνοντας στην 6η θέση. Η Μαρσέιγ παρέμεινε δεύτερη με 29 σε 16 αναμετρήσεις.

Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ