Serie A: Έμειναν χέρι-χέρι στην τελευταία θέση

Serie A: Η Σαλερνιτάνα ισοφάρισε στις καθυστερήσεις την Κάλιαρι (1-1) στο ντέρμπι των ουραγών στη Σαρδηνία – Αγωνίστηκε ως αλλαγή ο Λυκογιάννης.

Με το ντέρμπι των ουραγών του Καμπιονάτο, «άνοιξε» η αυλαία της 14ης αγωνιστικής. Η Κάλιαρι φιλοξένησε τη Σαλερνιτάνα, δηλαδή αναμετρήθηκαν οι δύο ομάδες που πριν το ματς ισοβαθμούσαν στην τελευταία θέση. Το 1-1 τις κράτησε στον πάτο της βαθμολογίας, αποτέλεσμα για το οποίο χαμογέλασαν οι φιλοξενούμενοι.

Για την Κάλιαρι, ο Λυκογιάννης ήταν στον πάγκο. Ο Έλληνας αριστερός μπακ-χαφ, πέρασε στο ματς στο 76ο λεπτό, παίρνοντας τη θέση του Μπελανόβα. Και… ήπιε το πικρό ποτήρι στο τέλος, όπως εξελίχθηκε το ματς.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 73ο λεπτό, με τον Παβολέτι να κάνει το 1-0. Κι ενώ φαινόταν πως το ματς θα πάει στα χέρια της Κάλιαρι, η Σαλερνιτάνα στο 90+1’ ισοφάρισε με τον Μπονατσόλι!

Αποτέλεσμα που κράτησε και τις δύο ομάδες στην τελευταία θέση, όπου ισοβαθμούν στους 8.

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός AKTOR και ΑΕΚ – Ολυμπιακός
«Ασπίδα» Μελισσανίδη σε Αλμέιδα, «καμικάζι» Κόντης: Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων
Παναθηναϊκός AKTOR: Για «σκούπα» στη Θεσσαλονίκη με το μυαλό στο Final Four
NBA: Οι Πέισερς νίκησαν τους Νικς κι έστειλαν τη σειρά στο Game 7 – Δείτε τα highlights