Ligue 1: Ανατροπή και δεύτερη θέση για Νις (Photos)

Ligue 1: Μέσα σε 6 λεπτά η Νις έκανε την ανατροπή στην έδρα της Κλερμόν και πήρε σημαντική νίκη με 2-1.

Στη 2η θέση της βαθμολογίας του Γαλλικού Πρωταθλήματος, ανέβηκε η Νις. Επικράτησε δύσκολα στην έδρα της Κλερμόν και με αυτό το 2-1, κατόρθωσε να… προσπεράσει Ρεν και Λανς. Αποτέλεσμα, πάντως, που ήρθε με ανατροπή.

Η Κλερμόν μπήκε μπροστά στο σκορ με τον Ογκιέρ στο 17ο λεπτό. Το ματς από εκεί και πέρα έγινε δυνατό και η Νις δυσκολευόταν να φτάσει στην ισοφάριση.

Τελικά αυτό έγινε στο 76’ με τον μεγάλο πρωταγωνιστή, Γκουιρί. Ο παίκτης της Νις ισοφάρισε σε 1-1, ενώ στο 82’ ο ίδιος έκανε την ανατροπή δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα της Νίκαιας. Αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Έτσι, η Νις μετά από 14 αγώνες βρέθηκε μόνη 2η με 26 βαθμούς, στο -11 απ’ την πρωτοπόρο Παρί Σεν Ζερμέν. Η Κλερμόν απ’ την άλλη, έμεινε στους 13 βαθμούς και είναι τρίτη απ’ το τέλος.