Ligue 1: Σημαντική γκέλα για Μαρσέιγ (Photos)

Ligue 1: Στο 0-0 με την εκ των ουραγών Μετς, έμεινε η Μαρσέιγ και μάλιστα στο γήπεδό της!

Ηχηρό «στραβοπάτημα» για την Μαρσέιγ στην 13η αγωνιστική του Γαλλικού Πρωταθλήματος. Οι Μασσαλοί υποδέχτηκαν την εκ των ουραγών Μετς και έμειναν στο 0-0 μέσα στην έδρα τους! Μάλιστα το τελικό αποτέλεσμα, δεν ήρθε λόγω ατυχίας ή αστοχίας των γηπεδούχων, αλλά κάλλιστα μπορεί να θεωρηθεί και δίκαιο!

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι, οι γηπεδούχοι στο 24’ και δέκα λεπτά μετά η Μετς. Επίσης, πέτυχαν από ένα τέρμα που ακυρώθηκε. Πρώτα οι φιλοξενούμενοι (οφσάιντ) και στο δεύτερο μέρος η Μαρσέιγ (επιθετικό φάουλ).

Η Μετς δε φοβήθηκε το ματς κι επιβραβεύτηκε. Μάλιστα, το μέγεθος της γκέλας αυξάνεται για τους γηπεδούχους, καθώς οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες στο 58’, λόγω αποβολής του Γέμερσον. Παρ’ όλα αυτά, κράτησε το 0-0 μέχρι και το 10ο λεπτό των καθυστερήσεων όταν και ακούστηκε το τριπλό σφύριγμα.

Η Μαρσέιγ με την ισοπαλία αυτή έμεινε στην 4η θέση με 23 βαθμούς, ενώ η Μετς ανέβηκε στους 8 και είναι προτελευταία.

Super League: Δύο αγωνιστικές απαγόρευση στον Αλέξη Κούγια
Έπιασαν στα πράσα τον Μπολτάουζερ να κλέβει!
Αριστεία Φαρμακευτικής Αγοράς: Στη ΒΙΑΝΕΞ και την καθηγήτρια Ελένη Σκαλτσά τα δύο ειδικά βραβεία