Κύπρος: Πήρε το ντέρμπι με Ανόρθωση η ΑΕΚ, σοκ για Ομόνοια στην Κερύνεια (videos)

Κύπρος: Η ΑΕΚ Λάρνακας νίκησε 2-1 την Ανόρθωση. Η ΠΑΕΕΚ σόκαρε την Ομόνοια με 1-0.

Με γκολ των Τρικόφσκι (35΄) και Ντέρμπισιρ (50΄) η ΑΕΚ Λάρνακας πέρασε από το «Αντώνης Παπαδόπουλος» το εμπόδιο της Ανόρθωσης με 2-1 κι εξακολουθεί ν’ απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής του κυπριακού πρωταθλήματος μετά από 7 αγωνιστικές.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με το πέναλτι του Χριστοδουλόπουλου.

Η έκπληξη έγινε στο «Μακάρειο», όπου η ΠΑΕΕΚ με το τέρμα του Εσελινκ στο 34΄ πήρε μεγάλη νίκη επί της πρωταθλήτριας Ομόνοιας με 1-0 και την απομάκρυνε κι άλλο από τις πρώτες θέσεις.

Εθνικός Άχνας   2

Γκάφα ολκής από οπαδούς της Μπαρτσελόνα - Επιτέθηκαν στο πούλμαν της ομάδας τους (vid)
Σαρωτική η Μακάμπι Τελ Αβίβ κόντρα στην Μπασκόνια - Αντίπαλος του Παναθηναϊκού στα playoffs
Τσέλσι: Η black list της διοίκησης - Στην έξοδο 11 παίκτες
Στέφανος Τσιτσιπάς: Ήττα στο διπλό της Βαρκελώνης - Την Τετάρτη αντιμετωπίζει τον Όφνερ