La Liga: «Κάστρο» η έδρα της Ράγιο, νίκη για Σοσιεδάδ! (Photos)

La Liga: Η Ράγιο Βαγεκάνο… τρομάζει στην έδρα της επικρατώντας 3-1 και της Κάντιθ. Νίκη 1-0 της Σοσιεδάδ επί της Έλτσε!

Το «Βαγέκιας» δεν είναι… παίξε γέλασε. Η Ράγιο Βαγεκάνο κι ως νεοφώτιστη ακόμη, δεν αστειεύεται στο «σπίτι» της! Για την 7η αγωνιστική της Primera Division, επικράτησε της Κάντιθ η οποία προερχόταν απ’ την ισοπαλία με την Μπαρτσελόνα. Το τελικό 3-1 δείχνει το πώς πήγε το ματς!

Στο 9’ ο Γκαρσία ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Η Κάντιθ ισοφάρισε την αναμέτρηση με τον Χαρογιάν στο 23’, για να έρθει στο 44’ ο Ρανταμέλ Φαλκάο να κάνει το 2-1. Ο Κολομβιανός δείχνει να βρίσκει τον εαυτό του στην Ράγιο, καθώς σκόραρε και πάλι!

Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Παλαθόν στο 87ο λεπτό, δίνοντας διαστάσεις στην επικράτηση της Ράγιο. Η οποία δείχνει να βασίζεται στην ισχυρή της έδρας! Η Βαγεκάνο έφτασε τους 13 βαθμούς (4η νίκη της σε 7 ματς), ενώ η Κάντιθ έμεινε στους 6.

ΣΟΣΙΕΔΑΔ-ΕΛΤΣΕ 1-0

Η πολύ καλή φέτος Ρεάλ Σοσιεδάδ, τα βρήκε… σκούρα απέναντι στην Έλτσε. Οι Βάσκοι δεν μπορούσαν να διασπάσουν εύκολα την άμυνα της φιλοξενούμενης ομάδας. Τελικά ο Ογιαρθάμπαλ ήρθε να λυτρώσει τη Σοσιεδάδ στο 81ο λεπτό, διαμορφώνοντας το 1-0 που ήταν και το αποτέλεσμα που «σφράγισε» τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Έτσι, η Σοσιεδάδ ανέβηκε 2η με 16 βαθμούς, ενώ η Έλτσε έμεινε στους 6 μετά από τις επτά πρώτες αγωνιστικές του Ισπανικού Πρωταθλήματος.

EOKAN: «Καμία ενημέρωση για θετικό δείγμα ποδοσφαιριστή της Εθνικής Ελλάδας»
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τους αγώνες του Ολυμπιακού και του ΠΑΟΚ