Serie A: Δεύτερη νίκη, πάλι άγχος η Γιουβέντους… (Video+Photos)

Serie A: Τα εύκολα δύσκολα έκανε η Γιουβέντους αλλά πήρε την πρώτη εντός έδρας νίκη της επικρατώντας 3-2 της Σαμπντόρια.

Ένα εύκολο απόγευμα δεν μπορούν να ζήσουν μέχρι στιγμής στη σεζόν οι φίλοι της Γιουβέντους. Η «γηραιά κυρία» φιλοξένησε την Σαμπντόρια για την 6η αγωνιστική του Καμπιονάτο. Κατόρθωσε τελικά να πάρει τη δεύτερη νίκη της στο Πρωτάθλημα και πρώτη στο «σπίτι» της με σκορ 3-2. Αποτέλεσμα που θα μπορούσε να έρθει ευκολότερα για τους «μπιανκονέρι».

Η ομάδα του Μαξ Αλέγκρι προηγήθηκε στο 10ο λεπτό με τον Πάολο Ντιμπάλα. Στο 43’ οι «μπιανκονέρι» κέρδισαν πέναλτι. Με τον Λεονάρντο Μπονούτσι να το μετατρέπει σε γκολ για το 2-0. Εκεί που φάνηκε πως θα πάει ήρεμη στα αποδυτήρια η Γιουβέντους, ο Γιοσίντα μείωσε σε 2-1 στο 44’!

Λίγο πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα (57’) ο Λοκατέλι ήταν αυτός που έκανε το 3-1 για τη Γιουβέντους. Η Γιουβέντους πήρε εκ νέου προβάδισμα δύο γκολ και η αναμέτρηση κυλούσε σχετικά ήρεμα προς το τέλος της. Αλλά το άγχος επανήλθε, όταν η Σαμπντόρια μείωσε με τον Καντρέβα σε 3-2 στο 83’.

Τα τελευταία αγχωτικά λεπτά μέχρι την ολοκλήρωση της αναμέτρησης δεν άλλαξαν κάτι στο σκορ κι έτσι η Γιουβέντους δυσκολότερα απ’ όσο μπορούσε, επικράτησε 3-2. Φτάνοντας στους 8 βαθμούς κι άφησε την Σαμπντόρια στους 5.

Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Κεκλεισμένων των θυρών το Παναθηναϊκός-Άρης λόγω του νέου νόμου
Δωρεάν ταξίδια* αξίας 1.000 ευρώ στο opaponline.gr – Έως την Κυριακή οι συμμετοχές
Κύπελλο Ελλάδας: Άναψε «πράσινο» για τελικό με κόσμο ο Αχιλλέας Μπέος - Διαφωνία για τον αριθμό
Ρεάλ Μαδρίτης: Καταγγελία του Ρούντιγκερ μετά τη σύνδεσή του με την ISIS