Eredivisie: Πρώτο γκολ Λημνιού στη νίκη της Τβέντε επί της Άλκμααρ (video)

Ο Λημνιός νίκησε τους Παυλίδη και Χατζηδιάκο.

Σε θέσεις... Ευρώπης ανέβηκε η Τβέντε μετά τη νίκη της επί της (απογοητευτικής εφέτος) Αλκμάαρ με 3-1, στο παιχνίδι με το οποίο έπεσε η αυλαία της 6ης αγωνιστικής στην ολλανδική Eredivisie.

Ο Δημήτρης Λημνιός μάλιστα πέτυχε το πρώτο του γκολ στην Ολλανδία.

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων πριν το 20λεπτο (1' Φαν Φολσβίνκελ, 17' Ροτς) για να μειώσει στο 44' ο Κάρλσον για την ΑΖ. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Λημνιός, σημείωσε το πρώτο του γκολ στα ολλανδικά γήπεδα (σε 4 συμμετοχές) «σφραγίζοντας» τη νίκη για την ομάδα του.

Για την Άλκμααρ έπαιξαν Παυλίδης και Χατζηδιάκος, αλλά δεν μπόρεσαν να βοηθήσουν την ομάδα τους.

Δείτε το γκολ του Λημνιού…

Κύπελλο Ελλάδας, Παναθηναϊκός - Άρης: Τελικό με 8.000 κόσμο για κάθε ομάδα θέλει ο Καρυπίδης
Οι Μαξ Φερστάπεν και Σέρτζιο Πέρεζ σε αγώνα ταχύτητας στην... άμμο
Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Κεκλεισμένων των θυρών το Παναθηναϊκός-Άρης λόγω του νέου νόμου
Δωρεάν ταξίδια* αξίας 1.000 ευρώ στο opaponline.gr – Έως την Κυριακή οι συμμετοχές