Serie A: «Χαστούκια» για τις ομάδες της Ρώμης! (Videos)

Serie A: Πρώτη απώλεια για τη Ρόμα του Μουρίνιο που ηττήθηκε 3-2 στην έδρα της Ελλάς Βερόνα – Έσωσε την ισοπαλία η Λάτσιο στο «Ολίμπικο», 2-2 με Κάλιαρι!

Καθόλου καλή δεν ήταν η 4η αγωνιστική του Καμπιονάτο για τις δύο ομάδες της Ρώμης! Ρόμα και Λάτσιο είχαν σημαντικές απώλειες. Οι «τζιαλορόσι» του Ζοζέ Μουρίνιο ηττήθηκαν στο «Μπεντεγκόντι» απ’ την Ελλάς Βερόνα με 3-2, ενώ οι «Λατσιάλι» ήρθαν ισόπαλοι 2-2 «σώζοντας» το βαθμό μάλιστα, στην έδρα τους κόντρα στην Κάλιαρι!

Στη βροχερή Βερόνα, οι «Έλληνες» έψαχναν τους πρώτους τους βαθμούς κόντρα στη Ρόμα που είχε το απόλυτο! Οι παίκτες του Μουρίνιο προηγήθηκαν μάλιστα στο 36’, με εκπληκτικό «τακουνάκι» του Πελεγκρίνι!

Στο 49’ ο Μπάρακ ήταν αυτός που ισοφάρισε για τη Βερόνα, ενώ η ανατροπή ήρθε στο 54’ όταν ο Καπράρι έκανε το 2-1! Η Ρόμα έφερε το ματς στα ίσα με αυτογκόλ του Ίλιτς τέσσερα λεπτά αργότερα, αλλά ο Φαραονί στο 63’ έκανε το 3-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα!

Έτσι, η Ρόμα είχε την πρώτη της και σημαντική απώλεια στο φετινό Πρωτάθλημα. Έμεινε στους 9 βαθμούς. Η Ελλάς Βερόνα απ’ την άλλη, πήρε την πρώτη της νίκη και τους πρώτους της βαθμούς, έχοντας πλέον 3 μετά από 4 ματς!

ΛΑΤΣΙΟ-ΚΑΛΙΑΡΙ 2-2

Το φαινομενικά… εύκολο ματς στο «Ολίμπικο», μόνο τέτοιο δεν αποδείχτηκε για τη Λάτσιο. Η ομάδα του Σάρι προηγήθηκε κόντρα στην Κάλιαρι με τον Τσίρο Ιμόμπιλε στο 45ο λεπτό, πηγαίνοντας με το 1-0 στα αποδυτήρια.

Η Κάλιαρι, όμως, αντεπιτέθηκε! Με τον Λυκογιάννη βασικό (αντικαταστάθηκε στο 74’) ισοφάρισε με τον Πέδρο μόλις στο 46’. Ο Κεϊτά Μπαλντέ στο 62’ έκανε την ανατροπή κι έδωσε προβάδισμα στην ομάδα της Σαρδηνίας!

Ο Κατάλντι ισοφάρισε για τη Λάτσιο στο 83’, με την Κάλιαρι να μένει με 10 στις καθυστερήσεις λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη του Ζάπα. Το 2-2, όμως, δεν άλλαξε!

Με αυτό τον τρόπο, η Λάτσιο έφτασε τους 7 βαθμούς, ενώ η Κάλιαρι πήρε τον 2ο πόντο της στο Πρωτάθλημα!

Βόλεϊ Γυναικών: Ψυχωμένος Παναθηναϊκός έκανε το 2-2
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Οι ενδεκάδες του ντέρμπι της Super League - Βασικός ο Αραούχο, εκτός o Μπερνάρ
Λαμία-ΠΑΟΚ 1-1: Πισωγύρισμα και ο τίτλος απομακρύνεται
Ιστιοπλοΐα: Διεκδικούν πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες οι Β. Κοκκαλάνης, Λ. Τσορτανίδης