Serie A: Περίπατος της Σαμπντόρια! (Video)

Serie A: «Χόρευε» στη βροχή η Σαμπντόρια κι επικράτησε 3-0 στην έδρα της Έμπολι!

Την πρώτη της νίκη στη φετινή Serie A πήρε η Σαμπντόρια! Η ομάδα της Γένοβας, χρειάστηκε να έρθει η 4η αγωνιστική για να χαρεί. Το έκανε μάλιστα με εμφατικό τρόπο. Η «Ντόρια» φιλοξενήθηκε στην έδρα της Έμπολι, σε ένα ματς που έγινε υπό βροχή. Το τελικό 3-0 για τους φιλοξενούμενους, λέει τα πάντα για το ματς!

Ο Καπούτο ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της Σαμπντόρια. Με δύο δικά του γκολ… άνοιξε το δρόμο για τη νίκη. Στο 31ο λεπτό άνοιξε το σκορ, με το 1-0 να είναι και αποτέλεσμα ημιχρόνου. Το 2-0 ήρθε στο 52’ και με το δεύτερο γκολ του Καπούτο ουσιαστικά όλα είχαν τελειώσει.

Το… κερασάκι στην τούρτα για τους φιλοξενούμενους, ήρθε στο 70ο λεπτό. Ο Καντρέβα έκανε το 3-0, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ. Που έδωσε την πρώτη νίκη στο Πρωτάθλημα στην Σαμπντόρια.

Με το αποτέλεσμα αυτό, η «Ντόρια» έφτασε τους 5 βαθμούς στο Πρωτάθλημα. Η Έμπολι απ’ την άλλη, έμεινε στους 3 βαθμούς, με τη νίκη που είχε πετύχει στο Τορίνο κόντρα στη Γιουβέντους.

ΠΑΟΚ: Ίωση ο Κωνσταντέλιας και χάνει το ντέρμπι!
ΑΕΚ: Αγάλματα των Νεστορίδη και Παπαϊωάννου θα τοποθετηθούν στην «OPAP Arena»
Συνελήφθη γνωστός μπασκετμπολίστας για ενδοοικογενειακή βία - Χτυπούσε και δάγκωνε τη σύντροφό του
AEK: Ξανά αποχή από τους παίκτες – Όλα ανοικτά για το ματς με τον ΠΑΟΚ