La Liga: Δύσκολη επιστροφή στις νίκες για Μπαρτσελόνα! (Photos)

La Liga: Δεύτερη νίκη για την Μπαρτσελόνα στο Πρωτάθλημα, επικράτησε 2-1 της Χετάφε στο «Καμπ Νου»!

Η Χετάφε αποδείχθηκε… σκληρό καρύδι. Παρ’ όλα αυτά, η Μπαρτσελόνα το… έσπασε! Οι «μπλαουγκράνα» επέστρεψαν στις νίκες στην Primera Division, επικρατώντας 2-1 στο «Καμπ Νου». Με τον Μέμφις Ντεπάι να σκοράρει και να δίνει τη λύση στην ομάδα του Κούμαν!

Οι Καταλανοί προηγήθηκαν νωρίς-νωρίς στο παιχνίδι. Μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Σέρχι Ρομπέρτο ήταν αυτός που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μετά από ασίστ του Ζόρντι Άλμπα.

Η Χετάφε, όμως, βρήκε τον τρόπο να επιστρέψει και να «απαντήσει». Ο Σάντρο ήταν αυτός που σκόραρε κόντρα στην παλιά του ομάδα στο 18ο λεπτό. Με το 1-1 να είναι γεγονός.

Το δεύτερο και τελικό προβάδισμα στην Μπαρτσελόνα, ήρθε να δώσει ο Μέμφις Ντεπάι. Ο Ολλανδός που έχει ξεκινήσει εξαιρετικά τη σεζόν, σκόραρε ακριβώς στο ημίωρο της αναμέτρησης. Διαμορφώνοντας το 2-1 για τους «μπλαουγκράνα».

Μέχρι το τέλος της αναμέτρησης, η Μπαρτσελόνα έζησε με το άγχος, αλλά τα κατάφερε να πάρει τη δεύτερη νίκη της στο Πρωτάθλημα. Φτάνοντας του 7 βαθμούς μετά από τρεις αναμετρήσεις. Αντίθετα, η Χετάφε που το πάλεψε, έμεινε χωρίς βαθμό.

Ενοικιάστηκε το κατάστημα στο σημείο δολοφονίας του Άλκη: «Νιώθουμε θλίψη που αποσύρουμε το μνημείο»
Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
EuroLeague: Ανακοίνωση για τις δηλώσεις του Εργκίν Αταμάν περί διαιτησίας
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής