Αντβερπ: Τη «σόκαρε» η Λέουβεν

Η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού, Αντβερπ παρότι προηγήθηκε είδε την Λέουβεν να επιστρέφει στο ματς και να παίρνει την ισοπαλία (2-2)

Παρότι προηγήθηκε 2-0 η Αντβέρπ που θα βρεθεί στον δρόμο του Ολυμπιακού στους ομίλους του Europa League τελικά δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη μιας και η Λέουβεν απάντησε και πήρε το 2-2 εκτός έδρας για την 6η αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος.

Έτσι με αυτό τον βαθμό η αντίπαλος του Ολυμπιακού έφτασε στους πέντε βαθμούς όντας στην 14η θέση της βαθμολογίας. Η Αντβέρπ προηγήθηκε με αυτογκόλ του Μάερτενς στο 38ο λεπτό για να κάνει ο Φρέι το 2-0 με πέναλτι στο 45+2΄.

Η Λέουβεν μείωσε σε 2-1 με τον Οζκακάρ στο 55ο λεπτό του αγώνα για να έρθει ο Σενγκέλια στο 77΄να κάνει το 2-2. Μάλιστα η Λέουβεν τελείωσε το ματς με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Ντεβάστ στο 90+3΄.

Μαγνητική και αγωνία για Μπάλντγουιν
Elite Neon Cup 2024: Τα ταλέντα του… αύριο παίζουν μπάλα στα Σπάτα! – Πού θα δείτε το τουρνουά
Σπανάκη: Το κλειδί της επιτυχίας ήταν η σοβαρότητα και η σταθερότητα
Κολύμβηση: Πανελλήνιο ρεκόρ η Βασιλάκη