Premier League: Πάρτι η Σίτι, καταρρέει η Άρσεναλ – Οι φίλοι των κανονιέρηδων έφυγαν στο ημίχρονο

Σε πολύ άσχημη κατάσταση βρίσκεται η Άρσεναλ.

Σημάδια κατάρρευσης δείχνει η Άρσεναλ απέναντι στη Μάντσεστερ Σίτι, καθώς χάνει ήδη 3-0 στο ημίχρονο. Και σαν να μην έφτανε εαυτό, ο Τσάκα στο 35ο λεπτό αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα.

Ενδεικτικό της απογοήτευσης των οπαδών της Άρσεναλ ήταν το γεγονός ότι κάποιοι από αυτούς αμέσως μετά την αποβολή άρχισαν να αποχωρούν από το γήπεδο.

Ο Γκιντογκάν άνοιξε το σκορ στο 7’ και στο 12’ ο Τόρες πέτυχε το 2-0. Στο 43’ ο Γκαμπριέλ Ζεσούς έγραψε το 3-0, δίνοντας πανηγυρικό τόνο πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου στην επικράτηση της Σίτι.

Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ