La Liga: Εύκολα η Βαλένθια την Αλαβές! (Photos)

La Liga: Άνετη επικράτηση για την Βαλένθια με 3-0 επί της Αλαβές για την 3η αγωνιστική!

Σε φόρμα μοιάζει να είναι η Βαλένθια. Οι «νυχτερίδες» που είχαν κακή σεζόν την περασμένη αγωνιστική περίοδο, μοιάζουν να τα έχουν αφήσει όλα πίσω τους. Για το τρίτο τους ματς στην Primera Division, συνέχισαν να συλλέγουν βαθμούς! Επικρατώντας άνετα με 3-0 της Ντεπορτίβο Αλαβές!

Οι γηπεδούχοι ουσιαστικά δε δυσκολεύτηκαν απέναντι στους Βάσκους, που μοιάζουν από τώρα πως δύσκολα θα αποφύγουν τη «μάχη» για την παραμονή στην Primera Division.

Μόλις στο 3ο λεπτό ο Βας ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, κάνοντας τα πράγματα πιο εύκολα με το τόσο γρήγορο γκολ. Όπως άρχισε το ημίχρονο έτσι ολοκληρώθηκε για την Βαλένθια.

Ο συνήθης… ύποπτος Κάρλος Σολέρ, έκανε το 2-0 στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους. Σκορ που έστειλε τις δύο ομάδες στην ανάπαυλα. Στο δεύτερο μέρος οι «νυχτερίδες» διαχειρίστηκαν σωστά το προβάδισμά τους και με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα το διεύρυναν με τον Γκουέδες να κάνει το 3-0. Το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Η Βαλένθια έφτασε τους 7 βαθμούς μετά από τρεις αγώνες, μετρώντας δύο νίκες στην έδρα της και μία ισοπαλία εκτός. Αντίθετα, ο Αλαβές έμεινε χωρίς βαθμό.

Παναθηναϊκός AKTOR: Τώρα... μιλάει το ΟΑΚΑ - Κυκλοφόρησαν και εξαφανίζονται τα εισιτήρια του Game 5
Euroleague: Ανακοινώθηκαν οι ημέρες και οι ώρες των Game 5 για Παναθηναϊκό AKTOR και Ολυμπιακό
Ολυμπιακός: Αποθέωση στο «Ελ. Βενιζέλος» μετά το θρίαμβο με Άστον Βίλα - «Φέρτε μας το ευρωπαϊκό»
NBA: Τέλος η σεζόν για Μπακς - Αποκλεισμός από τους Πέισερς