Live Chat Λίβερπουλ-Τσέλσι 1-1

Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Λίβερπουλ και την Τσέλσι

Η «μονομαχία» της Λίβερπουλ με την Τσέλσι για την παραμονή στην κορυφή της βαθμολογίας είναι η σημαντικότερη αναμέτρηση στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής, με την οποία συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο 28-29 Αυγούστου η Premier League.

Οι «κόκκινοι» φιλοξενούν το Σάββατο (28/8, 19:30) τους «μπλε» στο «Άνφιλντ», με τις δύο ομάδες να μετρούν δύο νίκες σε ισάριθμους αγώνες, και να στοχεύουν στο να διευρύνουν το απόλυτο της συγκομιδής.

Οι «ρεντς» μετρούν έξι νίκες, πέντε ισοπαλίες και δύο ήττες στους τελευταίους 13 αγώνες πρωταθλήματος με την Τσέλσι, ενώ ηττήθηκαν στην πιο πρόσφατη συνάντησή τους με τους Λονδρέζους τον περασμένο Μάρτιο.

Αξίζει να σημειωθεί ότι, εάν ο Ντιόγκο Ζότα σκοράρει κόντρα στην Τσέλσι, θα γίνει ο τέταρτος παίκτης που θα έχει «βρει δίχτυα» σε κάθε ένα από τα πρώτα τρία παιχνίδια της Λίβερπουλ σε μια σεζόν της Premier League, μετά τους Ρόμπι Φάουλερ (1994-95), Ντάνιελ Στάριτζ (2013-14) και Σαντιό Μανέ (2017-18).

Δείτε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Λίβερπουλ με την Τσέλσι στο Live Chat του Onsports