La Liga: Πάλι ισοπαλία για Μπέτις-Κάντιθ! (Photos)

La Liga: Στο 1-1 έμειναν Μπέτις και Κάντιθ, που δε νίκησαν ούτε τη 2η αγωνιστική του Ισπανικού Πρωταθλήματος.

Μοιρασιά στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» για την 2η αγωνιστική του Ισπανικού Πρωταθλήματος. Η Ρεάλ Μπέτις φιλοξένησε την Κάντιθ. Οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1 και για δεύτερο ματς στην Primera Division χωρίς νίκη. Κι αυτό γιατί στην πρεμιέρα αμφότερες είχαν έρθει ισόπαλες στις αναμετρήσεις που είχαν, επίσης με σκορ 1-1!

Η Κάντιθ ήταν αυτή που «έσπασε» την ισορροπία. Κερδίζοντας πέναλτι στο δεκάλεπτο. Ο Νεγρέδο ανέλαβε την εκτέλεση στο 11ο λεπτό και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα απ’ την άσπρη βούλα για το 0-1.

Η Μπέτις «απάντησε» σχετικά γρήγορα. Στο 22΄ο Χουάνμι ήταν αυτός που ισοφάρισε για την ομάδα της Ανδαλουσίας. Το 1-1 δεν άλλαξε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης, αφήνοντας τις δύο ομάδες στους 2 βαθμούς μετά από ισάριθμες αναμετρήσεις Πρωταθλήματος.

Αυστραλία: Εκτός κινδύνου ο 21χρονος ποδοσφαιριστής που κατέρρευσε στην προπόνηση
Super League: Ο Πορτογάλος Νογκέιρα ορίστηκε διαιτητής στο Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
Έκτακτο Δελτίο Επιδείνωσης Καιρού: Έρχονται ισχυρές βροχές, χιόνια και πτώση της θερμοκρασίας
Σοκ για την Πάουλα Μπαντόσα: Ξέσπασε σε κλάματα στην αγκαλιά της Σαμπαλένκα (vid)