La Liga: Ισοπαλίες στα Σαββατιάτικα ματς (Photos)

La Liga: Κάντιθ-Λεβάντε και Μαγιόρκα-Μπέτις έκαναν πρεμιέρα στο Πρωτάθλημα με ισοπαλίες 1-1.

Το Σαββατιάτικο πρόγραμμα της πρεμιέρας του Ισπανικού Πρωταθλήματος, δεν έδωσε τη χαρά της νίκης σε καμία απ’ τις τέσσερις ομάδες που αγωνίστηκαν. Περισσότερο χαρούμενη δεδομένα θα είναι η Κάντιθ που πήρε το βαθμό στην έδρα της στις καθυστερήσεις.

Φιλοξενώντας την Λεβάντε, η Κάντιθ βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 39’ με γκολ του Μοράλες. Η Λεβάντε κρατούσε το υπέρ της σκορ μέχρι τις καθυστερήσεις. Συγκεκριμένα το 7ο λεπτό! Τότε ο Εσπίνο ισοφάρισε και χάρισε το 1-1 στην Κάντιθ, έτσι όπως εξελίχθηκε η αναμέτρηση.

Στη Μαγιόρκα η νεοφώτιστη τοπική ομάδα, φιλοξένησε τη Μπέτις. Οι νησιώτες προηγήθηκαν με τον Ολίβαν στο 25’, για να έρθει ο Χουάνμι στο 59’ να κάνει το 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Παναθηναϊκός AKTOR: Χωρίς Αταμάν και χωρίς Γκραντ οι "πράσινοι"
Ρίχνει «βόμβα» με τον Ζιντάν η Μπάγερν Μονάχου
Ολυμπιακός: Συγκινητική στιγμή στην Πόλη - Η αγκαλιά του μπαμπά Τζολάκη στον ήρωα της πρόκρισης