La Liga: Ολοκλήρωσαν με ισοπαλία! (Photos)

La Liga: Λεβάντε και Κάντιθ χωρίς σκοπιμότητες ήρθαν ισόπαλες 2-2 τελειώνοντας τις υποχρεώσεις τους στο φετινό Πρωτάθλημα!

Χωρίς άγχος για παραμονή, δίχως βλέψεις για οτιδήποτε παραπάνω. Μοναδικό δέλεαρ για την Λεβάντε και την Κάντιθ, ήταν το γόητρο και η προσπάθεια για ένα καλό κλείσιμο στη σεζόν. Οι δύο ομάδες άνοιξαν την αυλαία της 38ης και τελευταίας αγωνιστικής στην Primera Division, προσφέροντας θέαμα με το τελικό 2-2.

Ο Ρότζερ στο 9ο λεπτό έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους. Πέντε λεπτά μετά, όμως, ο πολύπειρος Αλβάρο Νεγρέδο ισοφάρισε για την Κάντιθ. Οι φιλοξενούμενοι, μάλιστα, έκαναν ανατροπή πριν το ημίχρονο. Ο Ακαπό στο 33’ έκανε το 1-2, που ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Η Λεβάντε έφερε το ματς στα ίσα με σκόρερ τον Μελέρο στο 58’. Από εκεί και πέρα δεν άλλαξε κάτι, οι προσπάθειες των δύο ομάδων δεν είχαν αποτέλεσμα για να αλλάξει κάτι στο σκορ και το 2-2 «σφράγισε» τις προσπάθειες των δύο κλαμπ.

Έτσι, η Κάντιθ ολοκληρώνει το Πρωτάθλημα με 44 βαθμούς όντας στην 12η θέση την οποία θα χάσει μόνο αν νικήσει η Βαλένθια. Η Λεβάντε απ’ την άλλη, τερμάτισε τη σεζόν με 41 πόντους και είναι 14η, θέση στην οποία τερματίζει τη φετινή Primera Division.

Λιγότερους διεθνείς αγώνες θέλει η Premier League
Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη