Premier League: Νίκη Ευρώπης για την Τότεναμ - Όλα τα γκολ

Τη νίκη (2-0) κόντρα στην Γουλβς πήρε η Τότεναμ - Δείτε τα γκολ και τις φάσεις της αναμέτρησης

Η Τότεναμ επικράτησε σήμερα στο γήπεδο της με 2-0 της Γουλβς, για την 36η ημέρα του πρωταθλήματος της premier league, και ενίσχυσε την προσπάθεια της για να συμμετάσχει στο Europa League της επόμενης περιόδου. Η ομάδα του Λονδίνου έφθασε στη νίκη με τα γκολ των Κέιν (45') και Χόιμπιεργκ (62').

Νωρίτερα, η Κρίσταλ Πάλας κατάφερε στο τελευταίο 15λεπτο να κάνει την ανατροπή και να πάρει τη νίκη, στην έδρα της, κόντρα στην Αστον Βίλα με 3-2. Η ομάδα του Ρόι Χόντγκσον βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 17ο λεπτό (ΜακΓκιν), ισοφάρισε στο 32' με τον Μπεντέκε, δύο λεπτά αργότερα η ομάδα του Μπέρμιγχαμ προηγήθηκε ξανά με τον Ελ Γκάζι, και στα τελευταία λεπτά η ομάδα του Λονδίνου αντεπιτέθηκε και πήρε τη νίκη με τα τέρματα των Ζαχά (76') και Μίτσελ (84').

Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ