La Liga: Η Κάντιθ στερεί τις Ευρωπαϊκές ελπίδες της Γρανάδα! (Video)

La Liga: Διπλό-έκπληξη της Κάντιθ μέσα στο «Κάρμενες» επικρατώντας 1-0 της Γρανάδα!

Δεν πέρασαν παρά μόνο λίγες μέρες απ’ το θρίαμβο της Γρανάδα στο «Καμπ Νου» επί της Μπαρτσελόνα. Το ματς της 34ης αγωνιστικής με την Κάντιθ στο «Κάρμενες» έμοιαζε εύκολο για την ομάδα της Ανδαλουσίας. Αλλά τελικά την… πάτησε όπως οι «μπλαουγκράνα» και ηττήθηκε 1-0!

Το συγκεκριμένο αποτέλεσμα ουσιαστικά… ψαλιδίζει τις όποιες ελπίδες είχαν οι γηπεδούχοι για Ευρωπαϊκή έξοδο, καθώς σε περίπτωση νίκης θα είχαν απόσταση μόλις τεσσάρων βαθμών απ’ την 5η θέση, με τέσσερα ματς να απομένουν.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης ήρθε στο 39ο λεπτό. Ο Σομπρίνο ήταν ο «δράστης» για την Κάντιθ, που πέτυχε το 1-0 για τους φιλοξενούμενους που ήταν και το τελικό σκορ.

Μέχρι την ολοκλήρωση του αγώνα το μόνο που άλλαξε ήταν οι αριθμητικές ισορροπίες. Ο Σολδάδο αντίκρισε δύο κίτρινες στο ίδιο λεπτό και αποβλήθηκε στο 88’ για τους γηπεδούχους.

Έτσι, η Γρανάδα έμεινε στους 45 βαθμούς και την 8η θέση, ενώ η Κάντιθ ανέβηκε στους 40 και είναι 12η στο Ισπανικό Πρωτάθλημα.

Συγκλονιστικός Γιακουμάκης: «Δέχτηκα άπειρες... ευχές από ανθρώπους που δεν πήραν αγκαλιές κι αγάπη»