La Liga: Έσωσε το βαθμό στο τέλος! (Video+Photos)

La Liga: Με γκολ ένα λεπτό πριν τα 90’ η Βαλένθια ισοφάρισε την Αλαβές και γλίτωσε τους μπελάδες (1-1)!

Το τελευταίο δεκάλεπτο έκρυβε όλο το σασπένς στο Βαλένθια-Αλαβές. Οι δύο ομάδες που είναι χαμηλά στη βαθμολογία της Primera Division, αναμετρήθηκαν για την 33η αγωνιστική. Το τελικό 1-1 κι έτσι όπως ήρθε κυρίως, αφήνει ικανοποιημένες τις «νυχτερίδες».

Με το πρώτο μέρος να λήγει χωρίς τέρματα, η ομάδα του Γκράθια σκόραρε στο 57’ με τον Γκαμεϊρό! Το γκολ όμως δε μέτρησε κι έτσι διατηρήθηκε η λευκή ισοπαλία μέχρι το τελευταίο δεκάλεπτο.

Ο Τζόναθαν Γκουιντέτι στο 84’ ήταν αυτός που έδωσε προβάδισμα στην Αλαβές! Με τους Βάσκους να έχουν στα… χέρια τους μια σπουδαία νίκη στην προσπάθειά τους για σωτηρία.

Τρία λεπτά μετά, ο Λόπεθ αποβλήθηκε με απ’ ευθείας κόκκινη κι έτσι οι φιλοξενούμενοι για λίγα λεπτά αναγκάστηκαν να μείνουν με παίκτη λιγότερο! Στο 89’ ο Γκάγια ήταν αυτός που το εκμεταλλεύτηκε κι έκανε το 1-1 για τις «νυχτερίδες» σώνοντας έστω το βαθμό της ισοπαλίας!

Με το αποτέλεσμα αυτό, η Βαλένθια έφτασε τους 36 βαθμούς και είναι 14η, ενώ πέντε λιγότερους έχει η Αλαβές που βρίσκεται στη 16η θέση και στο +3 απ’ την επικίνδυνη ζώνη!

Γιάννης Αντετοκούνμπο: «Ακόμα δεν μπορώ να τρέξω! Θα μου πάρει καιρό στο επίπεδο που θέλω»
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Τα δεδομένα για Μαρτίνες και Τίλεμανς ενόψει της ρεβάνς
Η τραγωδία της Superga που διέλυσε τη μεγάλη Τορίνο (videos+photos)
Euroleague: Το κάρφωμα του Λεσόρ και η ασίστ του Ουίλιαμς Γκος στο Top 10 των Game 4 (video)