Bundesliga: Διπλό… φιλί ζωής για Κολωνία! (Video+Photos)

Bundesliga: Σπουδαία νίκη για την Κολωνία στην έδρα της Άουγκσμπουργκ με 3-2 που φέρνει ελπίδες παραμονής στα «κριάρια»!

Τεράστια επικράτηση της Κολωνίας στο Γερμανικό Πρωτάθλημα! Τα «κριάρια» πέρασαν νικηφόρα απ’ την έδρα της Άουγκσμπουργκ που… μπλέκει σε μπελάδες. Εξαιρετικό ματς με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν 3-2!

Για την 31η αγωνιστική της Bundesliga στην «WWK Arena» η Κολωνία προκάλεσε το απόλυτο σοκ στην Άουγκσμπουργκ, μέσα σε ένα ημίχρονο! Κι αυτό γιατί στο πρώτο 45λεπτο προηγήθηκε 0-3!

Ο Ντούντα στο 6’ έκανε το 1-0 για τα «κριάρια», με την ομάδα του Φούνκελ να κάνει το 2-0 στο 23’ με τον Κάιντζ! Δέκα λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 3-0 υπέρ τους και πήγαν στα αποδυτήρια σχεδόν σίγουροι για τη νίκη!

Στο δεύτερο μέρος η Άουγκσμπουργκ ξύπνησε και παραλίγο να φέρει στα ίσα το ματς! Ο Γκούμνι στο 54’ έκανε το 1-3, ενώ ο Βάργκας στο 62’ μείωσε σε 2-3! Με αρκετό χρόνο μπροστά τους οι γηπεδούχοι, δεν κατάφεραν έστω να ισοφαρίσουν κι έτσι η Κολωνία έφυγε με σπουδαία νίκη!

Πλέον η Άουγκσμπουργκ με 33 βαθμούς είναι στην 12η θέση, ενώ η Κολωνία είναι τρίτη απ’ το τέλος, έχοντας πλέον 29 βαθμούς κι απέχει έναν απ’ τις θέσεις της σωτηρίας!

NBA: Ισόβιος αποκλεισμός στον Πόρτερ για παράνομο στοιχηματισμό!
Champions League: Η Ρεάλ Μαδρίτης "έκλεψε" την πρόκριση στην Αγγλία!
Θλίψη στον ελληνικό στίβο: Πέθανε ο Κώστας Ηλίας
Champions League: Στα ημιτελικά η Μπάγερν Μονάχου