La Liga: Το γκολ του Σιόβα δεν ήταν αρκετό… (Videos+Photos)

La Liga: Ματσάρα στο «Αλκοράθ» με τη Θέλτα να επικρατεί της Ουέσκα 4-3, σκόραρε ο Σιόβας για τους γηπεδούχους!

Η Ουέσκα ήθελε τη νίκη για να δώσει… ζωή στις ελπίδες της για σωτηρία. Η 26η αγωνιστική όμως, δεν τη βοήθησε για κάτι τέτοιο. Η ομάδα του Δημήτρη Σιόβα σε ένα ματς… ροντέο, ηττήθηκε 4-3 στην έδρα της απ’ τη Θέλτα. Με τον Έλληνα αμυντικό να σκοράρει, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό.

Στο «Αλκοράθ» μόλις στο 5ο λεπτό η Θέλτα μπήκε μπροστά στο σκορ. Ο Σάντι Μίνα ήταν αυτός που έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, ανοίγοντας το… χορό των γκολ!

Λίγο αργότερα, η ισοφάριση της Ουέσκα ήταν… Ελληνική! Ο Δημήτρης Σιόβας στο 14’ με εξαιρετική κεφαλιά δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο τερματοφύλακα, κάνοντας το 1-1.

Δύο λεπτά μετά ήταν η σειρά του Ράφα Μιρ να σκοράρει για το 2-1 των γηπεδούχων! Κάνοντας την ανατροπή μέσα σε λιγότερο από 10 λεπτά στο ματς!

Το προβάδισμα της Ουέσκα κράτησε μέχρι το 37’. Ο Νολίτο ισοφάρισε για τη Θέλτα κι έστειλε το ματς στο ημίχρονο με το σκορ στο 2-2 σε ένα εκπληκτικό παιχνίδι!

Ο Ούγκο Μάγιο στο 52’ έκανε τη δεύτερη ανατροπή στην αναμέτρηση, δίνοντας προβάδισμα εκ νέου στη Θέλτα!

Ο Φερέιρο στο 74’ έδωσε ξανά ελπίδες στην Ουέσκα, ισοφαρίζοντας σε 3-3! Αλλά και πάλι η ομάδα της Γαλικίας βρήκε τον τρόπο να πάρει το προβάδισμα. Δύο λεπτά μετά ο Μπελτράν έκανε το 3-4 και σε αυτό το γκολ δε βρήκε «απάντηση» η Ουέσκα έτσι η νίκη της Θέλτα σε αυτό το… τρελό ματς, έμεινε μέχρι τέλους!

Η Θέλτα έφτασε τους 33 βαθμούς με το αποτέλεσμα που πήρε και είναι στην 8η θέση. Η Ουέσκα παρά την προσπάθειά της, έμεινε στην τελευταία θέση με 20 βαθμούς.

Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ