La Liga: Ο Βαράν έσωσε τη Ρεάλ! (Video+Photos)

La Liga: Δύο γκολ του Ραφαέλ Βαράν έδωσαν τη νίκη στη Ρεάλ Μαδρίτης στην έδρα της Ουέσκα (2-1)!

Πολύ κοντά σε μεγάλο… κάζο βρέθηκε η Ρεάλ Μαδρίτης, στην έδρα της ουραγού Ουέσκα. Μετά την εντός έδρας ήττα απ’ τη Λεβάντε, η «βασίλισσα»… φλέρταρε με την απώλεια απέναντι στην ομάδα του Δημήτρη Σιόβα, κάτι που θα έφερνε εξελίξεις και γύρω απ’ τον Ζινεντίν Ζιντάν!

Όμως ο Ραφαέλ Βαράν… έσωσε τον συμπατριώτη του προπονητή, καθώς με δύο προσωπικά του γκολ έκανε την ανατροπή και στο τέλος της αναμέτρησης έδωσε τη νίκη στους «μερένχες»!

Για την 22η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβιζιόν, η ουραγός Ουέσκα μπήκε μπροστά στο σκορ κόντρα στη Ρεάλ, στο 48ο λεπτό! Σκόρερ ήταν ο Χάβι Γκαλάν που έβαλε δύσκολα στους «μερένχες»!

Η Ρεάλ αμέσως άρχισε να πιέζει ασφυκτικά και ισοφάρισε με τον Βαράν στο 55’. Τα λεπτά περνούσαν, το γκολ δεν ερχόταν και το άγχος μεγάλωνε για τους φιλοξενούμενους που ήταν σαφώς καλύτεροι!

Τελικά, στο 84’ ο Γάλλος κεντρικός αμυντικός… έσωσε την ομάδα του σκοράροντας το δεύτερο τέρμα του και διαμορφώνοντας το τελικό 2-1 για τη «βασίλισσα»!

Έτσι η Ρεάλ έφτασε τους 43 βαθμούς και μείωσε στους 7 απ’ την πρώτη θέση και την Ατλέτικο Μαδρίτης, με τους «ροχιλμπάνκος» βέβαια να έχουν δύο ματς λιγότερα. Η Ουέσκα παρέμεινε τελευταία με 16 βαθμούς.

Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ