Serie Α: Βαθμός… χρυσάφι για Τορίνο στο Μπέργκαμο! (Videos+Photos)

Serie A: Συναρπαστικό ματς και 3-3 στο Αταλάντα-Τορίνο που κάνει χαρούμενους τους φιλοξενούμενους που έχαναν με τρία γκολ-Σημαντικό διπλό της Σπέτσια στη Σασουόλο (1-2).

Ματσάρα στο Μπέργκαμο! Η Αταλάντα υποδέχτηκε την Τορίνο, με τους γηπεδούχους να θέλουν οπωσδήποτε τη νίκη στη «μάχη» τους για να μείνουν κοντά στην τετράδα, ενώ η «Γκρανάτα» ήθελε να πάρει κάτι για να ξεφύγει απ’ τις τελευταίες θέσεις.

Το τελικό 3-3 αφήνει τους φιλοξενούμενους με ένα τεράστιο χαμόγελο! Κι αυτό γιατί η ομάδα του Μπέργκαμο προηγήθηκε με 3-0, αλλά τελικά το 3-3 «σφράγισε» τις προσπάθειες των δύο ομάδων!

Ο Ίλισιτς άνοιξε το σκορ στο 14’, με τον Γκοσένς να κάνει το 2-0 πέντε λεπτά μετά! Στο 21’ ο Μουριέλ έκανε το 3-0 για τους Μπεργκαμάσκι που φάνηκε να «καθαρίζουν» το ματς!

Η αντεπίθεση της Τορίνο, όμως, άρχισε νωρίς. Στο 42’ ο Μπελότι δεν κατάφερε να σκοράρει με πέναλτι, αλλά στην επαναφορά μείωσε σε 3-1. Ο Ιταλός άσος, μάλιστα, λίγο νωρίτερα χάρισε μια εκπληκτική φάση fair play, όταν ζήτησε να μην του δοθεί φάουλ και να μη δεχτεί κίτρινη ο αντίπαλός του!

Στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους, ο Μπρέμερ μείωσε σε 3-2, βάζοντας για τα καλά την «Γκρανάτα» στο παιχνίδι!

Η ισοφάριση για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 84’ με τον Μπονατσόλι να διαμορφώνει το 3-3 που ήταν και τελικό αποτέλεσμα, παρότι η Τορίνο προσπάθησε για την ολική ανατροπή!

Με την ισοπαλία αυτή, η Αταλάντα έφτασε τους 37 βαθμούς και είναι στην 7η θέση σε ισοβαθμία. Απ’ την άλλη η Τορίνο ανέβηκε στους 16 και είναι στο +1 απ’ τη ζώνη του υποβιβασμού!

ΣΑΣΟΥΟΛΟ-ΣΠΕΤΣΙΑ 1-2

Η Σασουόλο που είχε αρχίσει εξαιρετικά το Πρωτάθλημα, απέδειξε και στην 21η αγωνιστική του Καμπιονάτο πως είναι σε κακή κατάσταση. Η Σπέτσια με ανατροπή νίκησε στο «Μαπέι» και πήρε ένα σπουδαίο διπλό.

Ο Γιώργος Κυριακόπουλος έμεινε στον πάγκο για τη Σασουόλο η οποία προηγήθηκε στο σκορ με τον Καπούτο στο 25’.

Η Σπέτσια ισοφάρισε με τον Έρλιτς στο 39’. Ο Γκιάσι ολοκλήρωσε την ανατροπή στο 78’ δίνοντας σπουδαία νίκη στην φιλοξενούμενη ομάδα.

Η Σασουόλο έμεινε στους 31 βαθμούς και βρίσκεται στην 8η θέση. Ενώ η Σπέτσια ανέβηκε στους 21 και βρίσκεται πλέον στο +6 απ’ τη ζώνη του υποβιβασμού.

Τσιτσιπάς και Μπαντόσα συναντήθηκαν και κουβέντιασαν με τον Νεϊμάρ
Συγκλονιστικός Γιακουμάκης: «Δέχτηκα άπειρες... ευχές από ανθρώπους που δεν πήραν αγκαλιές κι αγάπη»