Ίντερ-Γιουβέντους: Το VAR ακύρωσε γκολ του Ρονάλντο και το προβάδισμα με Βιδάλ (video)

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο σκόραρε αλλά το γκολ του Πορτογάλου ακυρώθηκε με τον Βιδάλ να εκτελεί την πρώην ομάδα του και να δίνει προβάδισμα στην Ίντερ στο ντέρμπι με την Γιουβέντους - Κίνηση φωτιά από τον Χιλιανό πριν το ματς που εξόργισε τους οπαδούς των Μιλανέζων

γκεκριμένα στο 11ο λεπτό ο Χαντάνοβιτς απέκρουσε στην αριστερή γωνία του την αριστερή βολίδα του Ραμπιό μέσα από την περιοχή, με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα με προβολή έχοντας πάρει το ριμπάουντ αλλά το γκολ δεν μέτρησε καθώς ήταν σε θέση οφσάιντ.

Ένα λεπτό αργότερα η Ίντερ προηγήθηκε στο ματς με δράστη τον Βιδάλ που σκόραρε κατά της πρώην ομάδας του. Ο Μπαρέλα έβγαλε τη σέντρα με το αριστερό πόδι από τα δεξιά και ο Χιλανός πετάχτηκε στην καρδιά της άμυνας της βέκια σινιόρα και νίκησε με καρφωτή κεφαλιά τον Στσέσνι.

Ο Χιλιανός άσος της Ίντερ ωστόσο πριν από το ματς προέβη σε μια κίνηση που αναμένεται να φέρει αντίδραση στις τάξεις των οπαδών της ομάδας μιας και στην αγκαλιά που είχε με τον Κιελίνι φίλησε το σήμα της Γιουβέντους.

Παράλληλα η Ίντερ θα μπορούσε να κάνει το 2-0 αλλά στο 23ο λεπτό ο Στσέσνι απέκρουσε το σουτ του Λουκάκου και στην επαναφορά ο Λαουτάρο Μαρτίνες έχασε μεγάλη ευκαιρία.

Ολυμπιακή Φλόγα: Στο Καλλιμάρμαρο η ξεχωριστή τελετή παράδοσης - Αναχωρεί με ιστιοφόρο για Μασσαλία
Παναθηναϊκός AKTOR: Ο σχολιαστής της EuroLeague αποθεώνει το ΟΑΚΑ - «Έτρεμα από αδρεναλίνη»
ΠΑΟΚ - ΑΕΚ: Δείπνο συσπείρωσης από τον Λουτσέσκου πριν το μεγάλο ντέρμπι τίτλου
NBA: Πάσχει από παράλυση Bell ο Τζοέλ Εμπίντ