Serie A: Πρώτη νίκη για Κροτόνε!

Serie A: Η ουραγός Κροτόνε σημείωσε την πρώτη της νίκη στο Πρωτάθλημα κόντρα στη Σπέτσια (4-1)!

Χρειάστηκε να φτάσει η 11η αγωνιστική προκειμένου να δει… χαρά η Κροτόνε! Η ουραγός του Καμπιονάτο και στα μάτια των περισσότερων το πρώτο φαβορί για υποβιβασμό, σημείωσε την πρώτη της νίκη στο φετινό Πρωτάθλημα!

Επικράτησε στην έδρα της απέναντι στη Σπέτσια (4-1) σε ένα αποτέλεσμα που της έδωσε μια… ανάσα, αλλά δεν δεν άλλαξε κάτι αναφορικά με τη θέση της καθώς παρέμεινε στην τελευταία θέση.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 7’ με τον Ζούνιορ Μεσίας. Η Σπέτσια ισοφάρισε σε 1-1 στο 18’ με τον Ντιέγκο Φαρίας και έδειχνε να ισορροπεί την κατάσταση. Με το συγκεκριμένο σκορ να είναι κι αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, όμως, η Κροτόνε μπήκε… φουριόζα! Στο 49’ ο Ρέκα έκανε το 2-1 για τους γηπεδούχους, ενώ επτά λεπτά αργότερα (56’) ο Εντουάρντο ήταν αυτός που ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1!

Το ματς κυλούσε πλέον στο ρυθμό της Κροτόνε που κρατούσε το υπέρ της αποτέλεσμα. Με το... κερασάκι στην τούρτα να έρχεται στο 90+7', όταν ο Ζούνιορ Μεσίας έβαλε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και έκανε το 4-1 δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του!

Κάπως έτσι ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση, με την Κροτόνε να πανηγυρίζει την πρώτη της νίκη. Φτάνοντας τους 5 βαθμούς σε 11 αγώνες και μένοντας στην τελευταία θέση. Απ’ την άλλη η Σπέτσια παρέμεινε στους 10 και κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού.

Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ