Εύκολη νίκη της Μπάγερν (videos)
1 SHARE

Με ηγέτη τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι η Μπάγερν Μονάχου επιβεβαίωσε τα προγνωστικά, για την 4η αγωνιστική του γερμανικού πρωταθλήματος, και νίκησε με 4-1 στην έδρα της Αρμίνια Μπίλεφελντ.

Ο Πολωνός σούπερ σταρ πέτυχε δύο γκολ και οδήγησε τους πρωταθλητές Ευρώπης στη νίκη, ενώ τα άλλα δύο τέρματα των Βαυαρών σημείωσε ο Τόμας Μίλερ.

Νωρίτερα, η Λειψία πέτυχε νίκη κορυφής στην έδρα της Αουγκσμπουργκ, με 2-0. Οι «κόκκινοι ταύροι» έμειναν αήττητοι για εννιά σερί εκτός έδρας αγώνες, και με τους βαθμούς της νίκης έμειναν μόνοι πρώτοι στην κορυφή της βαθμολογίας. Η πρωτοπόρος της βαθμολογίας άνοιξε το σκορ με τον Ανχελίνο στο 45' και σφράγισε τη νίκη με τον Γιουσούφ Πούλσεν στο 66ο λεπτό.

Στο μεταξύ, η Ντόρτμουντ πέτυχε σπουδαία νίκη σε μια από τις δυσκολότερες έδρες της Bundesliga, αυτή της Χόφενχαϊμ, επικρατώντας με το γκολ του Μάρκο Ρόις στο 76ο λεπτό, ενώ και η Στουτγκάρδη πήρε το διπλό στο Βερολίνο κόντρα στη Χέρτα, όπως και η Λεβερκούζεν στην έδρα της Μάιντς (0-1), ολοκληρώνοντας την κακή ημέρα για τις γηπεδούχους ομάδες, καθώς σε πέντε παιχνίδια μόνο η Φράιμπουργκ κατάφερε να «γλιτώσει» την ήττα, 1-1 με τη Βέρντερ Βρέμης.

Πάμπλο Γκαρσία: «Να είστε μάγκες, δίνουμε συνέχεια εξετάσεις»!
LIVE CHAT Ολυμπιακός - Απόλλων Σμύρνης 0-0
Νέα μέτρα: Ξεκαθαρίζει το απόγευμα για τον αθλητισμό - Κανονικά η δράση το Σαββατοκύριακο
ΠΑΟΚ: Οι πρώτες εικόνες του… mister Πάμπλο Γκαρσία! (Photos)

Κορονοϊός: Σε δύο ζώνες η Ελλάδα - Καταργούνται τα τέσσερα χρωματικά επίπεδα

Νέα μέτρα: Δίμηνη παράταση στο επίδομα ανεργίας του ΟΑΕΔ

Κορονοϊός - Νέα μέτρα: Ποιες επιχειρήσεις παραμένουν ανοιχτές

Νέα μέτρα - Αποζημίωση ειδικού σκοπού: Ποιοι δικαιούνται τα 534 ευρώ