Παναιτωλικός-Αστέρας Τρίπολης: Γκολάρα με κεφαλιά ο Μπαράλες (video)

Ο Χερόνιμο Μπαράλες έδωσε το προβάδισμα στον Αστέρα μέσα στο Αγρίνιο.

Ο Αστέρας Τρίπολης είχε την κατοχή της μπάλας κόντρα στον Παναιτωλικό, τις ευκαιρίες και την αριθμητική υπεροχή, αλλά δεν μπορούσε να πετύχει το γκολ. Στην εκπνοή του ημιχρόνου, όμως, ο Χερόνιμο Μπαράλες εκτέλεσε τον Κνετ με το κεφάλι και πέτυχε το 0-1 για τους Αρκάδες.

Το μισό γκολ ανήκει στη σέντρα ακριβείας του Κώτσιρα, με το… κεφάλι του 34χρονου Αργεντινού φορ να είναι πιο… φονικό από το πόδι του.

Δείτε το γκολ του Μπαράλες…

Τρία λεπτά πριν από το γκολ, ο Παναιτωλικός είχε χάσει μοναδική ευκαιρία να σκοράρει, αλλά ο Αριγίμπι δεν κατάφερε να κερδίσει τον Παπαδόπουλο. Δείτε τη φάση...

Basketball Champions League: Στο Βελιγράδι για το... όνειρο το Περιστέρι – Το πρόγραμμα του Final 4