Μπόρνμουθ: Οδεύει προς υποβιβασμό για το… νούμερο παπουτσιού του Κινγκ (photos)

Έχασε την ευκαιρία να πάρει σωτήρια ισοπαλία από την Μάντσεστερ Σίτι για ένα γκολ που δεν μέτρησε ποτέ.

Την ήττα με 2-1 από την Μάντσεστερ Σίτι γνώρισε η Μπόρνμουθ και πλέον ο κίνδυνος του υποβιβασμού είναι πιο ορατός από ποτέ, καθώς βρίσκεται 3 βαθμούς πίσω από τις Γούεστ Χαμ και Γιουνάιτεντ που παίζουν μεταξύ τους την Παρασκευή (17/7).

Ωστόσο, θα μπορούσε να έχει πάρει «χρυσό» βαθμό από τη συγκεκριμένη αναμέτρηση, αν δεν είχε ακυρωθεί το γκολ του Τζόσουα Κίνγκ στο 59ο λεπτό. Ο παίκτης της Μπόρνμουθ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μετά από σέντρα του Τζούνιορ Στάνισλας, ωστόσο το VAR μετά από λεπτομερή εξέταση της φάσης δεν μέτρησε το γκολ.

Όπως μπορείτε να δείτε και στις σχετικές φωτογραφίες το γκολ του Κινγκ δεν μέτρησε για την… μύτη του παπουτσιού του! Με ένα νούμερο… μικρότερο παπούτσι, ίσως η Μπόρνμουθ να έβλεπε με διαφορετικό μάτι τη μάχη του υποβιβασμού τώρα.

Δείτε βίντεο με τις φάσεις από την αναμέτρηση, αλλά και τις φωτογραφίες από το VAR της Premier League:

Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή