Bundesliga: Γκλάντμπαχ για… σεντόνι (video)

Η Γκλάντμπαχ πήρε σπουδαία νίκη επί της Βόλφσμπουργκ και βλέπει… Champions League.

Η Γκλάντμπαχ «αντέδρασε» και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο, μετά τις δύο συνεχόμενες ήττες της από Φράιμπουργκ και Μπάγερν Μονάχου και με το εμφατικό 3-0 επί της Βόλφσμπουργκ -στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 32ης αγωνιστικής της Bundesliga- ανέβηκε ξανά στην 4η θέση που οδηγεί στα εισιτήρια του επόμενου Champions League.

Οι γηπεδούχοι «καθάρισαν» το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο, με τα δύο γκολ του Χόφμαν (11’, 30’) και «σφράγισαν» το «τρίποντό» τους με το τρίτο τέρμα που σημείωσε ο Στιντλ στο 65ο λεπτό.

Δείτε τα γκολ της αναμέτρησης:

Euroleague: Με Καλάθη 2-1 η Φενέρ - Έβγαλε «σκούπα» η Ρεάλ
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός, Ελ Αραμπί: «Εδώ με την αξία μας, γεμάτοι προσδοκίες»
Euroleague: Σφυρίζουν το Game 4 του Παναθηναϊκού AKTOR οι διαιτητές του Game 3 του Ολυμπιακού
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Στόχος μας είναι να κερδίσουμε»