Εκτέλεση πέναλτι μέχρι… να μπει στην Πορτογαλία! (video)

Διαιτητής… ταλέντο έδωσε πέναλτι-φάντασμα και διέταξε να εκτελεστεί τρεις φορές!

Σε παιχνίδι της Γ’ κατηγορίας της Πορτογαλίας, ο Λουίς Ρεφόρσο έδωσε… ρεσιτάλ διαιτησίας. Οι αποφάσεις του ήταν τόσο εξοργιστικές, που ο τερματοφύλακας έχει τρελαθεί όπως φαίνεται από τις αντιδράσεις του.

Το παιχνίδι Τορέενσε-Ανάδια ήταν στο 64’ 0-1, όταν ο ρέφερι είδε πέναλτι και αποβολή υπέρ των γηπεδούχων. Ο παίκτης της Τορέενσε έστειλε άουτ την πρώτη εκτέλεση, με τον διαιτητή να δείχνει επανάληψη. Στην δεύτερη απόπειρα, ο ίδιος εκτελεστής είδε τον τερματοφύλακα να αποκρούει! Ωστόσο ο διαιτητής έδωσε εκ νέου επανάληψη και κίτρινη σε παίκτη της Ανάδια, που μπήκε νωρίτερα στην περιοχή.

Με την… τρίτη, ο παίκτης της Τορέενσε κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, ισοφαρίζοντας σε 1-1. Τελικά, το ματς έληξε 2-1 υπέρ της Τορέενσε, αλλά οι επιδόσεις του διαιτητή Λουίς Ρεφόρσο δεν πέρασαν απαρατήρητες.

Γι’ αυτό ενημερώθηκε από την ένωση διαιτητών Πορτογαλίας, ότι θα μπει στο… ψυγείο στα επόμενα παιχνίδια.