Κόπα Άφρικα: Γλύτωσε την «γκέλα» με Μανέ (video)

Σε αντίθεση με το πρώτο ματς της φάσης των «16» του Κόπα Άφρικα (το Μπενίν απέκλεισε το Μαρόκο), στο δεύτερο το φαβορί επικράτησε.

Το γκολ του Σαντιό Μανέ στο 15ο λεπτό στάθηκε αρκετό για να χαρίσει τη νίκη στη Σενεγάλη με 1-0 επί της Ουγκάντα και να στείλει την ομάδα του Σισέ στην φάση των «8» του τουρνουά που διεξάγεται στην Αίγυπτο.

Ο επιθετικός της Λίβερπουλ είχε τη μεγάλη ευκαιρία στο 61ο λεπτό να κάνει λιγότερο αγχωτική την πρόκριση της Σενεγάλης, αλλά το πέναλτι που εκτέλεσε απέκρουσε ο γκολκίπερ της Ουγκάντα, Ντένις Ονιάνγκο.

Ολυμπιακός: Επική Marca! Έκανε δαφνοστεφανωμένο τον Μεντιλίμπαρ (pic)
Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League
Conference League, Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός: Οι τρεις μεγάλες επεμβάσεις του Τζολάκη στα πέναλτι