«Έγκλημα» Άρσεναλ, μένει εκτός τετράδας (videos)

Με το μυαλό στο ματς με τη Βαλένθια στη ρεβάνς των ημιτελικών του Europa League η Άρσεναλ έμεινε στο 1-1 εντός έδρας κόντρα στην Μπράιτον για την προτελευταία αγωνιστική της Premier League και αποχαιρετάει το Champions League της νέας χρονιάς

Η Αρσεναλ έχασε μεγάλη ευκαιρία να πλησιάσει στην τετράδα της βαθμολογίας, καθώς δεν μπόρεσε να νικήσει στο Λονδίνο την Μπράιτον (1-1), στο πλαίσιο της 37ης αγωνιστικής της Premier League. Η ομάδα του Ουνάι Εμερι προηγήθηκε νωρίς με πέναλτι του Ομπαμεγιάνγκ στο 9ο λεπτό, αλλά η Μπράιτον απάντησε με τον ίδιο τρόπο (πέναλτι του Μάρεϊ στο 61') και έκανε αποφασιστικό βήμα για την παραμονή της στην κατηγορία.

Νωρίτερα, η Τσέλσι νίκησε με 3-0 τη Γουότφορντ και ανέβηκε στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα του αγγλικού πρωταθλήματος. Η ομάδα του Λονδίνου έφθασε στη νίκη με τα γκολ των Λόφτους-Τσικ (48'), Λουίζ (51') και Ιγκουαϊν (75').

Στο μεταξύ, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δυσκολεύτηκε πολύ στην έδρα της -τελευταίας της βαθμολογίας και ήδη υποβιβασμένης- Χάντερσφιλντ και δεν μπόρεσε να νικήσει (1-1), απομακρυνόμενη από την ευρωπαϊκή «έξοδο». Η ομάδα του Ολε Γκούναρ Σόλσκιερ προηγήθηκε μόλις στο 8ο λεπτό με τον ΜακΤόμινεϊ, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Μπενζά στο 60'.

Παίζουμε μπαλίτσα και στο Instagram. Ακολούθησέ μας!

Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων 22/05 (video)
Δολοφονία Τοπαλούδη: Το messenger δίνει τις απαντήσεις – Τα μηνύματα της Ελένης με τους δολοφόνους