«Έγκλημα» Άρσεναλ, μένει εκτός τετράδας (videos)

Με το μυαλό στο ματς με τη Βαλένθια στη ρεβάνς των ημιτελικών του Europa League η Άρσεναλ έμεινε στο 1-1 εντός έδρας κόντρα στην Μπράιτον για την προτελευταία αγωνιστική της Premier League και αποχαιρετάει το Champions League της νέας χρονιάς

Η Αρσεναλ έχασε μεγάλη ευκαιρία να πλησιάσει στην τετράδα της βαθμολογίας, καθώς δεν μπόρεσε να νικήσει στο Λονδίνο την Μπράιτον (1-1), στο πλαίσιο της 37ης αγωνιστικής της Premier League. Η ομάδα του Ουνάι Εμερι προηγήθηκε νωρίς με πέναλτι του Ομπαμεγιάνγκ στο 9ο λεπτό, αλλά η Μπράιτον απάντησε με τον ίδιο τρόπο (πέναλτι του Μάρεϊ στο 61') και έκανε αποφασιστικό βήμα για την παραμονή της στην κατηγορία.

Νωρίτερα, η Τσέλσι νίκησε με 3-0 τη Γουότφορντ και ανέβηκε στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα του αγγλικού πρωταθλήματος. Η ομάδα του Λονδίνου έφθασε στη νίκη με τα γκολ των Λόφτους-Τσικ (48'), Λουίζ (51') και Ιγκουαϊν (75').

Στο μεταξύ, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δυσκολεύτηκε πολύ στην έδρα της -τελευταίας της βαθμολογίας και ήδη υποβιβασμένης- Χάντερσφιλντ και δεν μπόρεσε να νικήσει (1-1), απομακρυνόμενη από την ευρωπαϊκή «έξοδο». Η ομάδα του Ολε Γκούναρ Σόλσκιερ προηγήθηκε μόλις στο 8ο λεπτό με τον ΜακΤόμινεϊ, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Μπενζά στο 60'.

NBA: Συγκλονιστικός ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, αλλά απελπιστικά μόνος - Σοκ για τους Σέλτικς
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Επανέρχεται η Γαλατασαράι για τον Ερικσεν
Πολωνία: Ενισχύει με στρατό τους Ολυμπιακούς Αγώνες
Ιβάνα Κνολ: Η πιο διάσημη οπαδός του Μουντιάλ «ζεσταίνεται» για το Euro 2024 (pics)