Κέρδισαν και τους Επίλεκτους της Ηπείρου με επικό Καραγκούνη οι Legends 2004 (videos)

Την ευκαιρία να θυμηθούν όμορφες στιγμές από το Euro 2004 είχαν οι Legends καθώς επικράτησαν με 2-1  των Επίλεκτων της Ηπείρου στο φιλικό των «Ζωσιμάδων».

Μπροστά σε περίπου 3.500 θεατές στους «Ζωσιμάδες» η ομάδα των Legends που κατέκτησε το Euro επικράτησε 2-1 των Επίλεκτων της Ηπείρου. Οι «αγέραστοι» άνοιξαν το σκορ στο 8ο λεπτό με πέναλτι του Μπασινά, για να κάνει στο 19΄το 2-0.  Οι Επίλεκτοι κατάφεραν να μειώσουν το σκορ στο 32’ (με πέναλτι που κέρδισε ο Λιαπάκης από τον Χαλκιά και αξιοποίησε ο Γήτας) και παρά τις καλές ευκαιρίες που χάθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο (όπου ξεχώρισε ο Βασίλης Τσιάρτας) το σκορ δεν άλλαξε ως το σφύριγμα της λήξης.