«Καθάρισε» ο Μπενζεμά για την Ρεάλ Μαδρίτης (video)

Ο Καρίμ Μπενζεμά σκόραρε και η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε με 1-0 της Ράγιο Βαγιεκάνο για το Πρωτάθλημα αφήνοντας πίσω της την ήττα από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Ένα γκολ του Καρίμ Μπενζεμά στο 13ο λεπτό αποδείχθηκε αρκετό για τη Ρεάλ, να νικήσει 1-0 τη Ράγιο Βαγεκάνο στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» και να ανέβει -προσωρινά τουλάχιστον- στην τρίτη θέση του ισπανικού πρωταθλήματος.

Οι «μερένγκες» είχαν ακόμη αρκετές ευκαιρίες και δοκάρι με τον Κρόος, αλλά χρειάστηκαν μία σπουδαία διπλή επέμβαση του Κουρτουά στις καθυστερήσεις, σε διαδοχικά σουτ των Αλεγκρία και Βελάσκες, για να κρατήσουν τη νίκη εν μέσω αποδοκιμασιών. Να σημειωθεί ότι οι Μπενζεμά και Ασένσιο αποχώρησαν τραυματίες στο β΄ ημίχρονο και μένει να φανεί αν θα είναι διαθέσιμοι για το Παγκόσμιο Κύπελλο συλλόγων, την επόμενη εβδομάδα.

Μακάμπι Τελ Αβίβ: Χωρίς Μπάλντγουϊν στο Game 2 με τον Παναθηναϊκό
Super League: "Αγκαλιά" με τον τίτλο η ΑΕΚ!
ΑΕΚ - Παναθηναϊκός 3-0: Βήμα τίτλου με εμφάνιση... Πρωταθλήτριας για την «Ένωση»
Άρης-Ολυμπιακός 1-1: Γκέλαρε στη Θεσσαλονίκη