Κύπελλο Ελλάδας: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία σε κάθε όμιλο
SHARE

Κύπελλο Ελλάδας: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία σε κάθε όμιλο

Δείτε τη βαθμολογία και στους οκτώ ομίλους του Κυπέλλου Ελλάδας.

Με τις αναμετρήσεις της Πέμπτης (1/11), ολοκληρώθηκε – σχεδόν – η 2η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας. Εκκρεμεί μόνο ο αγώνας του Παναθηναϊκού με τον ΟΦ Ιεράπετρας, που δεν έχει οριστεί ακόμα από την ΕΠΟ, και αυτός του Εργοτέλη με τον ΠΑΟΚ που θα γίνει στις 14 Νοεμβρίου.

Σε κάθε περίπτωση, υπάρχουν ομάδες που έχουν κάνει ήδη το δυο στα δυο και είναι ουσιαστικά στην επόμενη φάση του θεσμού. Αυτές είναι οι ΠΑΣ Γιάννινα, ΑΕΚ, Ολυμπιακός, Αστέρας Τρίπολης και Πανιώνιος.

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας:

1ος όμιλος

Ηρακλής - Ατρόμητος                    1-6

ΠΑΣ Γιάννινα - Θύελλα Καμαρίου         5-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                    Αγ. Ν  Ι  Η  ΓΚΟΛ   Β. 

ΠΑΣ Γιάννινα        2   2  0  0   8-1   6

Ατρόμητος           2   1  0  1   7-3   3

Ηρακλής             2   1  0  1   4-6   3

Θύελλα Κραμαρίου    1   0  0  2   0-9   0

2ος όμιλος

Λαμία - Βόλος                          1-1

Απόλλων Λάρισας - ΑΕΚ                  0-4

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                    Αγ. Ν  Ι  Η  ΓΚΟΛ   Β. 

ΑΕΚ                 2   2  0  0   6-1   6

Βόλος               2   1  1  0   6-2   4

Λαμία               2   0  1  1   2-3   1

Απόλλων Λάρισας     2   0  0  2   1-9   0

3ος όμιλος

ΑΟΧ Κισσαμικός - Παναιτωλικός          0-0

Παναθηναϊκός - ΟΦ Ιεράπετρας           Εκκρεμεί ορισμός

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                    Αγ. Ν  Ι  Η  ΓΚΟΛ   Β. 

Κισσαμικός          2   1  1  0   2-0   4

Παναθηναϊκός        1   1  0  0   1-0   3

Παναιτωλικός        2   0  1  1   0-1   1

ΟΦ Ιεράπετρας       1   0  0  1   0-2   0

4ος όμιλος

Άρης - Αήττητος Σπάτων                 2-1

Εργοτέλης - ΠΑΟΚ                       14/11

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                    Αγ. Ν  Ι  Η  ΓΚΟΛ   Β. 

Άρης                2   1  1  0   3-2   4

Εργοτέλης           1   0  1  0   1-1   1

ΠΑΟΚ                1   0  1  0   1-1   1

Αήττητος Σπάτων     2   0  1  1   2-3   1

5ος όμιλος

Λεβαδειακός - Άρης Αβάτου              4-0

Παναχαϊκή - Ολυμπιακός                 0-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                    Αγ. Ν  Ι  Η  ΓΚΟΛ   Β. 

Ολυμπιακός          2   2  0  0   3-0   6

Λεβαδειακός         2   1  0  1   4-1   3

Παναχαϊκή           2   1  0  1   1-2   3

Άρης Αβάτου         2   0  0  2   0-5   0

6ος όμιλος

Τρίκαλα - Αστέρας Τρίπολης             0-1 

Απόλλων Σμύρνης - Απόλλων Παραλιμνίου  5-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                    Αγ. Ν  Ι  Η  ΓΚΟΛ   Β. 

Αστέρας Τρίπολης    2   2  0  0   3-1   6

Απόλλων Σμύρνης     2   1  0  1   6-2   3

Τρίκαλα             2   0  1  1   1-2   1

Απόλλων Παραλιμνίου 2   0  1  1   1-6   1

7ος όμιλος

ΟΦΗ - Νίκη Βόλου                       3-0

Κέρκυρα - Ξάνθη                        0-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                    Αγ. Ν  Ι  Η  ΓΚΟΛ   Β. 

ΟΦΗ                 2   1  1  0   3-0   4

Ξάνθη               2   1  1  0   1-0   4

Κέρκυρα             2   1  0  1   1-1   3

Νίκη Βόλου          2   0  0  2   0-4   0

8ος όμιλος

ΑΕΛ - Ηρόδοτος                         4-1

Απόλλων Πόντου - Πανιώνιος             0-4

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                    Αγ. Ν  Ι  Η  ΓΚΟΛ   Β. 

Πανιώνιος           2   2  0  0   6-0   6

ΑΕΛ                 2   1  0  1   4-3   3

Απόλλων Πόντου      2   1  0  1   1-4   3

Ηρόδοτος            2   0  0  2   1-5   0

Παίζουμε μπαλίτσα και στο Instagram. Ακολούθησέ μας!

Euroleague: Τα break σε Κωνσταντινούπολη και Μόσχα (videos)
Euroleague: Τα break σε Κωνσταντινούπολη και Μόσχα (videos)
Πλήγμα στη Γιουβέντους με Κεντίρα
Πλήγμα στη Γιουβέντους με Κεντίρα
Πρεμιέρα με 2η θέση για την Καραχάλιου στο Παγκόσμιο Κύπελλο της Ιταλίας
Πρεμιέρα με 2η θέση για την Καραχάλιου στο Παγκόσμιο Κύπελλο της Ιταλίας
Πόσο καιρό μπορεί να αντέξει το κρέας στην κατάψυξη;
Πόσο καιρό μπορεί να αντέξει το κρέας στην κατάψυξη;

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies