LIVE τα αποτελέσματα σε Football League και Γ’ Εθνική (1/4)

LIVE τα αποτελέσματα σε Football League και Γ’ Εθνική (1/4)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το Onsports την δράση όλων των αγώνων στην Football League και την Γ΄ Εθνική.

Δράση χωρίς σταματημό και σήμερα στη δεύτερη τη τάξει κατηγορία του ελληνικού ποδοσφαίρου και πολλές κρίσιμες αναμετρήσεις στην Γ’ Εθνική, που ρίχνει αυλαία. Χθες άλωσε και την Πάτρα ο ΟΦΗ, που βάζει πλώρη για την επιστροφή στη Super League, ύστερα από απουσία τριών χρόνων. Η ομάδα της Κρήτης μετέτρεψε σε... προπόνηση το ντέρμπι της 24ης αγωνιστικής απέναντι στην Παναχαϊκή και πέρασε από την Πάτρα με το εμφατικό 3-0, απολαμβάνοντας τη μοναξιά της κορυφής, με παιχνίδι περισσότερο από τον Άρη, ενώ ξέφυγε με +13 βαθμούς από τους τρίτους Πελοποννήσιους. Στα άλλα δυο ματς με τα οποία άνοιξε χθες η αυλαία της 24ης αγωνιστικής ο ΑΟΧ/Κισσαμικός δραπέτευσε από τη Σπάρτη με το «διπλό» κόντρα στην ομώνυμη ομάδα (3-1) και τα Τρίκαλα επιβλήθηκαν στη Λάρισα του τοπικού Απόλλωνα με 1-0.

ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (24η αγωνιστική)

Καλλιθέα - Απόλλων Πόντου (3μ.μ.)
Διαιτητής: Μακρυπόδης (Αχαΐας)
Βοηθοί: Οικονόμου (Αχαΐας), Δασκαλάκης (Ηρακλείου)
4ος: Ρατσιάτος (Αργολίδας)

Εργοτέλης - Παναιγιάλειος (4μ.μ.)
Διαιτητής: Τσουκαλάς (Αθηνών)
Βοηθοί: Φαρμάκης (Δυτ. Αττικής), Πασπάτης (Σάμου)
4ος: Τσαγκαράκης (Χανίων)

Καραϊσκάκης Άρτας - Αιγινιακός (4μ.μ.)
Διαιτητής: Μαρκαντωνάτος (Ηλείας)
Βοηθοί: Καραλής (Ηλείας), Τσιλίκας (Αιτ/νίας)
4ος: Τάσης (Ηπείρου)

Άρης - Δόξα Δράμας (5μ.μ.)
Διαιτητής: Βρέσκας (Πιερίας)
Βοηθοί: Λάζαρης (Καβάλας), Κωτούλας (Κιλκίς)
4ος: Δραγούσης (Κιλκίς)

Σήμερα, ολοκληρώνεται η κανονική περίοδος στη Γ΄ Εθνική, μετά το τέλος της οποίας οι οκτώ ομάδες που θα κατακτήσουν την πρώτη θέση στον όμιλό τους θα μετάσχουν σε ένα «ειδικό πρωτάθλημα», από το οποίο θα κριθεί η άνοδος στη Football League. Αυτό το νέο πρωτάθλημα θα διεξαχθεί σε δύο ομίλους των τεσσάρων ομάδων, με εντός κι εκτός έδρας αναμετρήσεις και συνολικά έξι αγωνιστικές σε κάθε όμιλο.

Τον ένα όμιλο θα συγκροτήσουν οι ομάδες που τερμάτισαν πρώτες στους ομίλους 1-4 (Απόλλων Παραλιμνίου, ΑΕΠ Ηρακλής, Τηλυκράτης και Βόλος), ενώ ο άλλος θα αποτελείται από τις ομάδες που πήραν την πρώτη θέση στους ομίλους 5-8 (σ.σ. ήδη είναι γνωστοί οι Αήττητος Σπάτων και Ηρόδοτος). Οι πρώτες δύο ομάδες της βαθμολογίας από τους νέους ομίλους θα πάρουν το «εισιτήριο» για τη Football League, ήτοι θα προβιβαστούν συνολικά τέσσερις ομάδες.

Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα:

1ος ΟΜΙΛΟΣ (22η αγωνιστική)

ΑΕ Διδυμοτείχου-Απόλλων Παραλιμνίου Σήμερα, 16:00
Αετός Ορφανού-Νέστος Χρυσούπολης Σήμερα, 16:00
Άρης Αβάτου-Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου Σήμερα, 16:00
Δόξα Προσκυνητών-Μ. Αλέξανδρος Καρπερής Σήμερα, 16:00
Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου-Καβάλα Σήμερα, 16:00
Ελπίς Σκουτάρεως-Ορφέας Ξάνθης Σήμερα, 16:00

2ος ΟΜΙΛΟΣ (30η αγωνιστική)
Λαγκαδάς-Φίλιππος Αλεξάνδρειας Σήμερα, 16:00
Πιερικός-Κιλκισιακός Σήμερα, 16:00
ΑΕΠ Ηρακλής-Εδεσσαϊκός Σήμερα, 16:00
Αλμωπός Αριδαίας-ΑΟ Καρδίας Σήμερα, 16:00
Καμπανιακός-ΑΕ Καρίτσας Σήμερα, 16:00
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας-Μακεδονικός Σήμερα, 16:00
Νάουσα-Αγροτικός Αστέρας Σήμερα, 16:00
Ρεπό: Άρης Παλαιοχωρίου

3ος ΟΜΙΛΟΣ (26η αγωνιστική)
Σκουφάς Κομποτίου-Αστέρας Παραποτάμου 3-0
Ερμής Αμυνταίου-Εθνικός Φιλιππιάδας Σήμερα, 16:00
Νέος Αμφίλοχος-Πανλευκάδιος Σήμερα, 16:00
Θεσπρωτός-Μακεδονικός Φούφα Σήμερα, 16:00
Δόξα Κρανούλας-ΑΕ Λευκίμμης Σήμερα, 16:00
Τηλυκράτης-Καστοριά 3-0 (α.α.)
Ρεπό: ΑΕΠ Καραγιαννίων

4ος ΟΜΙΛΟΣ (26η αγωνιστική)
ΑΟ Σελλάνων-Αχιλλέας Φαρσάλων Σήμερα, 16:00
Ολυμπιακός Βόλου-Αλμυρός Σήμερα, 16:00
Ρήγας Φεραίος-Θήβα Σήμερα, 16:00
Αμβρυσσέας-Βελούχι Σήμερα, 16:00
Αστέρας Ιτέας-Νίκη Βόλου Σήμερα, 16:00
Διγενής Νεοχωρίου-Βόλος Σήμερα, 16:00
Ρεπό: Οπούντιος Μαρτίνου

5ος ΟΜΙΛΟΣ (22η αγωνιστική)
Τσικλητήρας Πύλου-Παναρκαδικός Σήμερα, 16:00
Πανηλειακός-ΠΑΟ Βάρδας Σήμερα, 16:00
Παλληξουριακός-Διαγόρας Βραχνέικων Σήμερα, 16:00
Αχαϊκή-Αστέρας Βλαχιώτη Σήμερα, 16:00
Ζάκυνθος-Αστέρας Αμαλιάδας Σήμερα, 16:00
Λεωνίδιο-Καλαμάτα Σήμερα, 16:00

6ος ΟΜΙΛΟΣ (22η αγωνιστική)
Λουτράκι-Διαγόρας Ρόδου 0-2
Ιάλυσος-Πέλοπας Κιάτου Σήμερα, 13:00
Κερατσίνι-Ένωση Ασπροπύργου Σήμερα, 16:00
Ρόδος-Εθνικός Πειραιώς Σήμερα, 16:00
Ζευγολατιό-Ιωνικός Σήμερα, 16:00
Ρεπό: Προοδευτική

7ος ΟΜΙΛΟΣ (22η αγωνιστική)
Ερμής Κιβερίου-Διαγόρας Αγ. Παρασκευής Σήμερα, 16:00
Χαλκίδα-Θύελλα Ραφήνας Σήμερα, 16:00
Τρίγλια Ραφήνας-Πανθηραϊκός Σήμερα, 16:00
Ερμιονίδα-Παναργειακός Σήμερα, 16:00
Αιολικός-Ταμυναϊκός 3-0 (α.α.)
Ρεπό: Αήττητος Σπάτων

8ος ΟΜΙΛΟΣ (22η αγωνιστική)
ΑΕ Μυλοποτάμου-Ιεράπετρα Σήμερα, 16:00
Ατσαλένιος-Ηλυσιακός Σήμερα, 16:00
Κηφισιά-Άγιος Ιερόθεος Σήμερα, 16:00
Φωστήρας-Ερμής Ζωνιανών Σήμερα, 16:00
Αιγάλεω-ΑΟ Παλαιοχώρας Σήμερα, 16:00
Ρεπό: Ηρόδοτος

 

Μπείτε στο Live Chat του Onsports και σχολιάστε:

 

 

 

 

Παναθηναϊκός Superfoods: Νικ «MVP» Καλάθης! (videos)
Παναθηναϊκός Superfoods: Νικ «MVP» Καλάθης! (videos)
Survivor 2: Μεγάλη έκπληξη! «Μπαίνει» στο παιχνίδι ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
Survivor 2: Μεγάλη έκπληξη! «Μπαίνει» στο παιχνίδι ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΠΑΣ Γιάννινα: «Έδεσε» Σκόνδρα (photos)
ΠΑΣ Γιάννινα: «Έδεσε» Σκόνδρα (photos)
Ολυμπιακός: Αγωνία για Μιλουτίνοφ ενόψει Ζαλγκίρις
Ολυμπιακός: Αγωνία για Μιλουτίνοφ ενόψει Ζαλγκίρις

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης